Seminár / Workshop - Máj v Baterkárni

Dátum konania: 1.5.2024 - 30.5.2024

Nižšie nájdete program na mesiac Máj v Baterkárni. Príď na náš swap oblečenia a doplnkov, nauč sa maľovať a kresliť na intenzívnych umeleckých kurzoch a oddýchni si pri ručných prácach v našej Baterkárni. Kapacita kurzov je obmedzená, poponáhľaj sa preto a prihlás sa už dnes! Tešíme sa na vás. 

9.5. Voľnosť akvarelu - intenzívny kurz maľovania  pre seniorov a seniorky (10.00-12.00 h)

Seniorky a seniori majú v Baterkárni dvere vždy otvorené. Ich energia je pre nás výnimočná a vážime si čas strávený v ich spoločnosti. Preto prinášame špeciálne kurzy len a len pre nich, ktoré navyše poskytujeme za výnimočnú cenu. V máji prinášame kurz Voľnosť akvarelu, ktorý ponúka možnosť preskúmať nevyspytateľnosť vodových farieb a získať ucelený prehľad o ich použití.  Naučíme sa základy miešania farieb, spoznáme dôležité pomôcky a získame skúsenosti s touto vodovou technikou. Výsledkom kurzu bude abstraktný obraz, pri ktorom si natrénujeme zapúšťanie farebných škvŕn a miešanie rôznych farebných odtieňov. Vo farebných škvrnách objavíme tvary kvetov, ktoré dotiahneme ceruzkou, vytvárajúc tak kolorovanú kresbu. Druhý kurz je venovaný maľovaniu pivónií a naučíš sa na ňom, ako namaľovať dokonalú pivóniu. Na tomto kurze si vyskúšame základy maľovania kvetov a techniky ako rozpíjanie, vrstvenie a frkanie. Budeme maľovať kvety - lupene a listy ako skutoční profesionáli.

Dátumy kurzov:

1. kurz – Abstraktný obraz 9. 5. 2024 (10.00-12.00)
2. kurz – Pivónie 23. 5.2024 (10.00-12.00)

Cena:
19,90 eur  za oba kurzy spolu alebo  14,90 eur za samostatný kurz:
Lístky za uvedenú cenu sú dostupné do 18.00 h predchádzajúceho dňa. Po tomto termíne sú dostupné LEN na mieste za zvýšenú cenu (17,90 eur/22,90 eur).
Kapacita kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého z vás. Nezmeškajte príležitosť a rezervujte si svoje miesto ešte dnes.

11.5. Vyrob si prírodnú kozmetiku (10.00-12.00 h)

Nevšedný sobotný rituál pri kávičke alebo čaji, ktorý zároveň hýčka telo i myseľ! Pripojte sa k nám a nechajte sa unášať vôňami,  textúrami a tvorivým procesom výroby prírodnej kozmetiky. Začneme s výrobou bylinnejsoli do kúpeľa, ktorá ti pomôže zabudnúť na všetky starosti. Potom sa ponoríme do tvorby jemného mydielka, ktoré vám opantá myseľ nádhernou arómou. A ako finálnu bodku si vyrobíme kávový telový peeling, ktorý hýčka nielen telo, ale aj zmysly. Tento kurz je nielen príležitosťou na sebapoznanie a relax, ale aj skvelým darčekom pre tvoju mamu či babičku ku Dňu matiek. Vezmi ju preto na tento kurz a daruj jej spoločný čas a zážitok. Pretože čas a pozornosť je to najcennejšie, čo vieme jeden druhému dať.

Dátum: 11.5.2024

Cena: 19,90 eur 

Lístky sú za uvedenú cenu dostupné do 12.00 h v deň konania kurzu. Po tomto termíne sú dostupné len na mieste za zvýšenú cenu (22,90 eur).

Kapacita kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého z vás. Poponáhľajte sa a ešte dnes si rezervujte svoje miesto. 

14.5. Voľnosť akvarelu - intenzívny kurz maľovania (17.00-19.30 h)
Vycibri svoju tvorivosť na našom kurze Akvarelu, ktorý ťa zavedie do nádherného sveta vodových farieb. Tento kurz nie je len úvodom do techniky, ale aj prehľadom o tom, ako vytvárať krásne obrazy pomocou akvarelu. Technikou vás prevedieme počas troch stretnutí:

1. Úvod do techniky: Naučíme vás základy miešania farieb, spoznáme dôležité pomôcky a získame skúsenosti s touto vodovou technikou. Výsledkom kurzu bude abstraktný obraz, na ktorom si precvičíme zapúšťanie farebných škvŕn a miešanie rôznych farebných odtieňov. Vo farebných škvrnách objavíme tvary kvetov, ktoré dotiahneme ceruzkou, vytvárajúc tak kolorovanú kresbu.

2. Pivónie: Zaujímaš sa o dokonalé pivónie? Na tomto kurze sa naučíte ako ich maľovať tak, aby vyzerali úžasne. Naučíme vás základy maľovania kvetov a techniky ako rozpíjanie, vrstvenie a frkanie. Budete maľovať kvety a listy ako skutočný profesionál.

3. Maľba krajiny: Umelecky stvárni abstraktné škvrny do podoby krajiny. Naučíme vás ovládať akvarel, ktorý má svoju nevyspytateľnú povahu. Budeme vrstviť viacero lazúr a tvarovať krajinu. Na záver dodáme kontrasty a detaily, aby obraz ožil.

Dátumy kurzov:

1. Úvod do techniky - Abstraktná kompozícia: 14.5.2024 (17.00-19.30)
2. Pivónie - Majstrovské kvety: 21.5.2024 (17.00-19.30)
3. Maľba krajiny - Živá krajina: 28.5.2024 (17.00-19.30)

Cena:

79,00 eur  za všetky tri lekcie spolu alebo 29,00 eur  za samostatnú lekciu. Lístky sú za uvedenú cenu dostupné do 12.00 h v deň konania kurzu. Po tomto termíne sú dostupné LEN na mieste za zvýšenú cenu (82,00 eur/32,00 eur). Počet miest je obmedzený, tak neváhajte a zarezervujte si svoje miesto už dnes. 

15.5. Knižný klub (18.00-19.00 h)

Poznáte to nadšenie z knihy, ktorú práve čítate? Pocit, že patríte do deja, že život postáv je prepletený s vašim  životom? A keď stretnete niekoho, s kým sa o knihe môžete konečne porozprávať alebo vám po chrbte vám prebehne mráz.  Ak je vám táto situácia povedomá, tak práve pre vás je určený náš Knižný klub. Príďte sa porozprávať o knihách, ktoré práve čítate, odporučte ostatným knihy, ktoré sa oplatí prečítať a oddýchnite si v spoločnosti ďalších knihomoľov a knihomoliek. Budeme radi, ak nám dáte vopred vedieť, že prídete s registráciou na podujatie. Tešíme sa na vás. Toto podujatie je podporené z dotácií Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný  inštitút vzdelávanie a  mládeže.

Vstup: dobrovoľný

16.5. Uši si! Základy šitia na šijacom stroji (16.00-17.30 h)

Šitie už dávno nie je len doménou profesionálnych krajčírov. Je to umenie, ktoré je dostupné každému, kto má chuť objaviť svoju kreativitu. Ak vás šitie na šijacom stroji láka, nepremeškajte príležitosť a prihláste sa na náš kurz.  Náš kurz vám otvorí dvere do fascinujúceho sveta šitia. Naučíme vás nielen to, ako správne navliecť niť a ovládať šijací stroj, ale aj ukážeme, ako na dokonalé rovné stehy. Spoznáte základné nástroje potrebné na šitie a získaš dôležité znalosti napríklad aj o tom, ako ušiť gombíkovú dierku a pripevniť gombík. Dvojdielny kurz šitia je špeciálne vytvorený pre začiatočníkov a začiatočníčky, ale vítaní sú aj tí, ktorí už nejaké skúsenosti so šijacím strojom majú. Naše kurzy nie sú len o nových zručnostiach, ale aj o komunite.  Príďte si sadnúť za šijací stroj, dať si čaj či kávu, porozprávať sa so zaujímavými ľuďmi a buď sa súčasťou prijímajúcej a bezpečnej komunity. Spolu tvoríme svet lepším, steh po stehu…

Dátumy kurzov: 16.5. a 23.5. 2024

Cena: 19,90 eur za dve lekcie (Je potrebné absolvovať obe lekcie kurzu, nemožno ich zakúpiť zvlášť)

Lístky sú za uvedenú cenu dostupné do 12.00 v deň konania kurzu. Po tomto termíne sú dostupné len na mieste za zvýšenú cenu (22,90 eur). Kapacita kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého z vás. Poponáhľajte sa a ešte dnes si rezervujte svoje miesto, 

18.5. SWAP oblečenia a doplnkov (10.00-15.00 h)

Osviežte si svoj šatník a urobte si radosť s novými kúskami bez výčitiek svedomia. Zabudnite na typické nakupovanie oblečenia, len u nás za štýl nevyhadzujete kopec peňazí a neplytváte zdrojmi. Vstúpte s nami do sveta, kde sa štýl spája s udržateľnosťou.  Príďte na náš májový SWAP oblečenia a doplnkov v Baterkárni a urobte radosť sebe, vašej peňaženke, aj planéte. Vyber si nové kúsky a nezabudni priniesť tie, ktoré už viac nenosíš, aby si našli nový domov u ostatných účastníkov SWAPu. Za symbolické vstupné 5 eur si môžete odniesť až päť kúskov z našej výmennej ponuky. Ak by sa vám páčilo viac vecí, každý ďalší kus si môžete odniesť za symbolický príspevok 2 eurá.  Ak máte doma oblečenie a doplnky, ktoré už nenosíte, prineste ich na SWAP a urobte radosť ostatným účastníkom. Oblečenie musí byť čisté, nepoškodené a vhodné na ďalšie nosenie. Môžete priniesť maximálne jednu bežnú tašku plnú oblečenia (alebo 10 kusov oblečenia). SWAP oblečenia prináša nielen radosť z nových kúskov, ale aj dôležitú myšlienku recyklácie a znovupoužívania. Spolu meníme prístup k móde a udržateľnejšiemu životnému štýlu. Nezmeškajte  túto príležitosť a pridajte sa k nám. 

SWAPY nájdete v Baterkárni vždy v tretiu sobotu v mesiaci v čase od 10.00 do 15.00. h Tešiť sa môžete na swap oblečenia, hračiek, kníh či rastliniek. Sledujte náš program a sociálne siete pre viac informácií. 

Kompletnú ponuku kurzov a prihlasovanie nájdete na: www.baterkaren.sk.

V prípade otázok nás kontaktujte:
e-mail: podujatia@baterkaren.sk
tel.č.: +421 910395762

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
jún 2024
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ubytovanie na mieru