Seminár / Workshop - December v Baterkárni

Dátum konania: 1.12.2023 - 31.12.2023

Nižšie nájdete program na Vianočný decembrový program v Baterkárni. Navnaďte sa s nami na pokojnú atmosféru Vianoc a vyrobte darčeky pre svojich najbližších.  Vďaka podpore partnerov sme pre vás pripravili aj ponuku so symbolickým vstupným. Tešíme sa na vás!

1.12. Predvianočný SWAP (13.00-18.30 h)

Odštartujme spoločne advent v príjemnej predvianočnej atmosfére! V našom reuse centre vás budú (špeciálne len v tento deň) čakať vianočné dekorácie, ozdoby na stromček a rôzne tematické predmety z druhej ruky. Urobte svoje Vianoce tento rok udržateľnejšie a dajte im nový rozmer! Darujte svojim nepotrebným vianočným drobnostiam nový domov a prineste ich na Predvianočný swap, aby rozveselili nových majiteľov a majiteliek.

5.12. Vianočné dielničky - Voňavé mydlá (16.00 - 17.30 h)

Naši vianoční škriatkovia ťa naučia, ako vyrobiť voňavé mydlo nielen sebe, ale aj blízkej osôbke. Veď čo už je viac, ako darček, ktorý ti s láskou vyrastie pod rukami? Či už vyrobíš mydlo ako darček od Mikuláša, alebo od Ježiška garantujeme ti, že sa obdarovaná osôbka bude vytešovať celý čas, ako ho bude používať (a vraj sa od neho kazia zuby menej, ako od mikulášskych sladkostí či uhlia). A vieš čo? Aj tento kurz je parádnym mikulášskym darčekom pre malých i veľkých! Tak neváhaj a daruj spoločne strávený čas na voňavom kurze, z ktorého si odnesieš hneď dve voňavé farebné mydlá.

Cena: 19,90 eur

6.12. Mikulášske divadielko (10.00-10.30 h)

Ako lepšie začať čarovný mikulášsky deň, než s rozprávkou!  Preneste sa s nami do sveta kúziel, rozprávok a nekonečných dobrodružstiev! Priveďte svoje detičky do Baterkárne na divadielkové dopoludnie a darujte si navzájom spoločný zážitok. V našej komunitnej obývačke sa pohodlne usadíte, pripravíme vám čaj či kávu, zatiaľ čo sa vaše deti ponoria do čarovného sveta bábkového divadla.
Vstup: symbolické 1 euro /dieťa
Toto podujatie je realizované s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

6.12. UŠI SI: Vianočné dekorácie (15.00-16.00 h )

Oslávte tento rok Vianoce s vlastnoručne ušitými dekoráciami! Odzobte nimi stromček, skrášlite domácnosť, darujete blízkej osôbke alebo ich využite pri balení darčekov.  Na kurze si osvojíte základy šitia na šijacom stroji, oddýchnete si od všedných dní a starostí a prekvapíte samých a samé seba svojou šikovnosťou a vynaliezavosťou. Registrujte sa už dnes, aby ste si uchmatli svoje miesto! Alebo ešte lepšie - uchmatnite si miesta rovno dve a darujte spoločne strávený čas na kurze ako darček! V tomto termíne sme pre vaše deti pripravili krúžok Šikovníček, aby ste sa nerušene mohli venovať šitiu.  Tešíme sa na vás. Cena: 29 eur 

7.12. UŠI SI: Základy šitia na šijacom stroji (16.00-18.30 h )

Chcete sa naučiť základy šitia na šijacom stroji, no neviete, ako začať? Naša Miška vám to ukáže! Príďte na intenzívny kurz, na ktorom sa naučíte, ako stroj obsluhovať, aké pomôcky používať či ako šiť rôzne stehy. Kurz je rozdelený na 2 časti, technickú (základy šitia na stroji Singer ukážka základných pomôcok, uvedenie stroju do chodu,  výber správnej nite, navlečenie spodnej a hornej nite, nastavenie stroja) a praktickú (základné druhy stehov – lemovací, zig zag, rovný, steh na strečovú látku, využívanie textílií, ktoré nám v domácnosti zostali nazvyš - upcyklovanie). Z kurzu si odnesiete svoje vlastné ušité dielo.
Kurz pre vás v decembri pripravujeme za vianočnú cenu 39 eur, bežná cena je 49 eur.

12.2. Kreslenie ceruzkou - úvod do výtvarnej techniky  (16.30-18.00 h)

Chceš tento rok pred rodinou a kamošmi zažiariť originálne zabalenými darčekmi vo vlastnoručne pokreslenom papieri no momentálne vieš nakresliť len krivého panáčika či životom unavenú rybku? Tak potom je náš veselý kurz základov kreslenia ceruzkou určený práve pre teba! Využi decembrový termín, aby si mohl/a v tomto vianočnom období využiť kreslenie vo svoj prospech a k darčekom tak pribaliť kúsok seba.
Na kurze sa dozviete, aké pomôcky sú pre začiatočníkov dôležité, naučíš sa základy tieňovania a prácu s perspektívou. V úvode si spolu s lektorkou Natáliou prejdeme krátke cvičenia, aby sme si precvičili ruky a výsledkom kurzu bude parádny vytieňovaný 3D objekt.
Cena: 24.50 eur
12.12.  Ocenenia - Psychoterapeutická meditácia (18.00-19.30 h)
Pozývame vás na vedenú psychoterapeutickú meditáciu zameranú na vlastnú sebahodnotu spojenú s diskusiou. Meditácia bude vedená psychoterapeutkou a supervízorkou PhDr. Andrea Gemela Vasilescu PhD.
Meditácia je jeden z možných psychoterapeutických nástrojov Transformačnej systemickej terapie podľa rodinnej psychoterapeutky Virgínie Satirovej. Po meditácii si prostredníctvom arteterapie môžete vytvoriť to, čo ste si v meditácii vizualizovali v mysli. Na konci stretnutia zazdieľame vaše pocity a emócie z prežitého zážitku.
Andrea Gemela Vasilescu je certifikovaná psychoterapeutka v zozname psychoterapeutov SPS. V terapii vychádza z myšlienok modelu rastu a verí, že ľudia môžu naplniť, čo naplniť zamýšľajú, že môžu sami seba používať pozitívnejšie, efektívnejšie a môžu mať viacej možností k väčšej slobode a sile. Aktivita je zameraná na rozvoj zručností mládeže (13-30 rokov), v prípade voľnej kapacity, sa môžu zúčastniť aj ľudia iných vekových kategórií.
Cena: príspevok symbolické 1 euro  na mieste (na podujatie sa prihlásite rezerváciou miesta nižšie). 
Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný  inštitút vzdelávanie a  mládeže.

13.12. Pravidelný Knižný klub (18.00-19.00 h)
Poznáte to nadšenie z knihy, ktorú práve čítate? Pocit, že patríte do deja, že život postáv je prepletený s vaším životom? A keď stretnete niekoho, s kým sa o knihe môžete konečne porozprávať, po chrbte vám prebehne mráz, srdce sa vám rozbúši a vy sa nadšene rozkecáte? Ak vám je táto situácia povedomá, tak práve pre vás je určený náš Knižný klub.Príďte sa porozprávať o knihách, ktoré práve čítate, odporučte si navzájom knihy, ktoré sa oplatí prečítať a oddýchnite si v spoločnosti ďalších knihomoľov. Budeme radi, ak nám dáte vopred vedieť, že prídete registráciou na podujatie.
Vstup: symbolické 1 euro
Toto podujatie je realizované s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

15.12. Artestretko - Voňavá kozmetika (16.00-17.00 h)

Chceš si vyrobiť vlastný prírodný peeling a kúpeľovú soľ? Tak potom sa vidíme na našom kurze voňavej kozmetiky! Voňavú kozmetiku si navyše pekne zabalíme a dózičky vyzdobíme, takže bude perfektným voňavým vianočným darčekom. Starostlivosť o pleť a telo je dôležitá, no pri kvantách produktov, ktoré denne používame je tiež dôležité rozmýšľať aj nad tým, aké zložky používame a aký je ich dopad na naše zdravie a životné prostredie. Preto si spolu pokecáme o tom, čo všetko sa v kozmetike skrýva (a nemuselo by sa) a ako si vyrobiť prírodné prípravky z jednoduchých surovín.

Čo sa dozviete?

  • Aké škodlivé látky sa skrývajú v každodenných produktoch?
  • Ako čítať etikety na prípravkoch?
  • Ako si dať pozor na greenwashing?
  • Aké alternatívy bežných produktov používať a ako si kozmetiku vyrobiť doma rýchlo a lacno?

Aktivita je zameraná na rozvoj zručností mládeže (13-30 rokov), v prípade voľnej kapacity, sa môžu zúčastniť aj ľudia iných vekových kategórií. Cena (13-30r.): symbolický príspevok 1 euro.
Cena (30+): symbolický príspevok 5 eur.
Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný  inštitút vzdelávanie a  mládeže.

18.12. Vianočné dielničky - voskové obrúsky (16.00-17.30 h)

Patríš aj ty medzi tvorivých ľudí, ktorí si radi vyrábajú vlastné “eko” náhrady, obľubujú všelijaké vychytávky a zlepšováky? Tak potom sa musíš prísť naučiť, ako si vyrobiť voskové obrúsky. Na kurze ťa naučíme vyrobiť si vlastné voskové obrúsky, ktoré sú skvelou alternatívou (nielen) k potravinárskej fólii. Spektrum ich využitia je naozaj široké, sú vhodné napríklad na balenie a skladovanie zvyškov ovocia, zeleniny s desiaty, či na prenos mydiel a tuhých šampónov. Ich obrovskou výhodou je, že sú antibakteriálne, ľahko sa udržiavajú a dajú sa používať opakovane niekoľko mesiacov. Na konci svojho života ich môžeš skompostovať, vďaka čomu netvoríš žiaden odpad. Na kurze si vyrobíš dva takéto obrúsky (približne veľkosti A4) zo 100% včelieho vosku a rozložiteľných textílií, ktoré navyše môže pekne zabaliť a darovať ako voňavý, krásny a praktický vianočný darček. Kurz je vhodný naozaj pre všetkých, daruj ho obľúbenej osôbke ako kurz a strávte spolu navyše cenný čas v príjemnej atmosfére.
Cena: 20 eur

20.12. UŠI SI: Vianočné dekorácie (15.00-16.00 h)

Oslávte tento rok Vianoce s vlastnoručne ušitými dekoráciami! Odzobte nimi stromček, skrášlite domácnosť, darujete blízkej osôbke alebo ich využite pri balení darčekov.  Na kurze si osvojíte základy šitia na šijacom stroji, oddýchnete si od všedných dní a starostí, spoznáme sa nad šálkou čaju a prekvapíme sami a samé seba svojou šikovnosťou a vynaliezavosťou. Registrujte sa už dnes, aby ste si uchmatli svoje miesto! Alebo ešte lepšie - uchmatnite si miesta rovno dve a darujte spoločne strávený čas na kurze ako darček! V tomto termíne sme pre vaše deti pripravili krúžok Šikovníček, aby ste sa nerušene mohli venovať šitiu.  Tešíme sa na vás. 
Cena: 29 eur

Novinka pre deti 

Šikovníček - kreatívny krúžok pre všetky zvedavé deti

6.12., 13.12., 20.12. (15.00-16.00 h)

Prinášame vám veselý krúžok zameraný na vianočné a mikulášske tvorenie! Tešiť sa môžete na výrobu vianočných ozdôb či pohľadníc.

Termíny najbližších stretnutí:

6.12. 15.00-16.00 h

13.12. 15.00-16.00 h

20.12. 15.00-16.00 h

Pre koho je krúžok určený: deti od 6 do 15 rokov. poplatok za krúžok: 29 eur (3 stretnutia)

V prípade jedného stretnutia je cena 10eur/stretnutie

Kompletnú ponuku kurzov a prihlasovanie nájdete na: www.baterkaren.sk
V prípade otázok nás kontaktujte:
e-mail: podujatia@baterkaren.sk
tel.č.: +421 910395762

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
apríl 2024
0PO 0UT 0ST 0ŠT 0PI 0SO 0NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Ubytovanie na mieru