Koncert - BIJOUTERRIER a Vrbovskí Víťazi

Dátum konania: 7.11.2014 19:00

Miesto konania: Trnava, Halenárska 2

BIJOUTERRIER a Vrbovskí Víťazi
Synagóga - Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava

Energetická bomba, ktorá si pod svoje meno píše vlastný žáner, teatro-punk, sa predstaví 7. novembra v trnavskej Synagóge – Centre súčasného umenia. Pre pankáčov z BijouTerriéru pôjde vôbec o prvé unplugged vystúpenie. Ako hosť večera sa predstaví priemyselno-folklórne duo Vrbovskí Víťazi.
Projektu BijouTerriér, ktorý sa pred dvoma rokmi začal spoluprácou s Kukom z Horkýže Slíže, už právom patrí stabilné miesto na súčasnej slovenskej scéne. Majú za sebou dva úspešné albumy, desiatky koncertov, a toto leto si ich dokonca pozvali organizátori najväčšieho slovenského festivalu Pohoda. Ich koncerty totiž okrem tvrdej muziky v sebe nesú poriadnu dávku pridanej hodnoty v podobe korenistého humoru, vtipných textov a divadelnej „maškarády“. Tú dopĺňajú na hranici absurdity plávajúce pseudonymy a životopisy jednotlivých členov kapely.
Na čele kapely stojí „frontwoman“ Zita Riondeaux. Pod touto prezývkou sa skrýva herečka nitrianskeho divadla Alena Pajtinková, ktorú na pódiu sprevádza pätica chlapov – Gejza Pandou, Imrich Ujlaky s otcom Vojtechom, Majka F.T.G. a Valentín Rózsa.

Bijouterrier: Váňa z Vorkuty

V Trnavskej Synagóge s Vrbovskými Víťazmi po prvýkrát unplugged

„Sme presvedčení, že aj tvrdšia hudba sa v takejto podobe do intímneho priestoru Synagógy hodí. Vytvorí to podľa nás nádherný kontrast a priláka ľudí, ktorí by tam inak neprišli,“ ozrejmuje voľbu priestoru organizátor Peter Gese. Pred kapelou BijouTerrier, pre ktorú to bude prvý akustický koncert, sa predstaví dvojica bratov Jobusovcov Vrbovskí Víťazi. Tí sa svojou tvorbou na vlastnoručne vyrobených nástrojoch a neopakovateľnými živými vystúpeniami zaradili medzi žijúce legendy slovenskej alternatívy. „Na oboch koncertoch pôjde najmä o kvalitnú hudbu a samozrejme, humor,“ dopĺňa s úsmevom Gese.

Vrbovskí víťazi: Montážna pena

Lístky v hodnote 8€ a 6€ pre držiteľov karty ISIC, sa dajú kúpiť 7. 11 .2014 na mieste konania koncertu, alebo rezervovať u hlavného organizátora, firmy Dimenzia Company.

Event na FB

Tačová správa Galérie Jána Koniarka

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
november 2021
0PO 0UT 0ST 0ŠT 0PI 0SO 0NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Ubytovanie na mieru