Seminár / Workshop - Apríl v Baterkárni

Dátum konania: 8.4.2024 - 20.4.2024

Aprílový program v Baterkárni 

8.4. Voňavé mydlo (17.00-18.00 h)

Prevoňajte svoje mydlo esenciálnymi olejmi alebo korením, vyber si zo sušených byliniek, pridaj štipku trblietavého  farbiva a s láskou si vytvor svoje vlastné mydlo. Ukážeme vám tiež, ako využiť jednoduché suroviny, ktoré máte doma poruke na vytvorenie peelingového či hydratačného mydielka.  Prevedieme vás krok po kroku postupom, vďaka ktorému si aj doma budete vedieť vytvoriť vlastné mydlá, či už pre seba alebo ako originálny darček. Z kurzu si odnesiete dve originálne, vlastnoručne vyrobené prírodné mydlá, ktoré budú odrážať vašu osobnosť a štýl. A čo je lepšie, tento kurz môžete darovať aj ako originálny darček blízkej osôbke a stráviť spolu vzácne chvíle vo voňavom a príjemnom prostredí Kurz je určený pre všetky vekové kategórie, deti mladšie ako 10 rokov môžu kurz absolvovať len v prítomnosti rodiča.
Cena: 19,90 eur 
Lístky sú za uvedenú cenu dostupné do 12.00 h v deň  konania kurzu. Po tomto termíne sú dostupné len na mieste za zvýšenú cenu (22,90 eur).

Kapacita kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého z vás. Poponáhľajte sa a ešte dnes si rezervuj svoje miesto.

Na kurze si navyše môžete zakúpiť mydlovú hmotu na ďalšie domáce tvorenie s výhodnou zľavou až 20%.

11.4. Tajomstvá akrylu – kurz maľovania pre seniorov a seniorky (10.00-12.00 h)

Seniorky a seniori majú v Baterkárni dvere vždy otvorené. Ich energia je pre nás výnimočná a vážime si čas strávení v ich spoločnosti. Preto prinášame špeciálne kurzy len a len pre nich, ktoré navyše poskytujeme za špeciálnu cenu. V apríli prinášme kurz „Tajomstvo akrylu“, ktorý ponúka jedinečnú príležitosť preskúmať svet akrylových farieb a získať ucelený prehľad o ich použití. Naučíme sa nielen základy miešania farieb a vytvárania odtieňov, ale aj umenie nanášania vrstiev a vodných lazúr. Intenzívny kurz pozostáva z dvoch stretnutí, zúčastniť sa je možné oboch, či ľubovoľného samostatne.

Na prvom kurze sa ponoríme do sveta farebných kombinácií a abstraktného maľovania. Prejdeme si techniky miešania farieb a vytvárania komplexných textúr. Svoje umelecké nadanie vyjadríme v abstraktnom obraze, ktorý nás posilní nielen v maľovaní, ale aj v kreativite.

Druhý kurz je venovaný maľovaniu stromov z netradičného uhla. Spoločne sa naučíme zachytávať perspektívu, pričom budeme maľovať stromy, akoby sme ležali pod nimi na lúke. Experimentovať budeme nielen so štetcami, ale aj so špongiou, čím dosiahneme rôznorodé textúry a efekty. Z kurzu odídete oddýchnutí, s novými zručnosťami a s otvorenou mysľou.

1. kurz – Abstraktný obraz 11.4.2023 (10.00-12.00 h)

2.  kurz – V objatí stromov 25.4.2023 (10.00-12.00 h)

Cena: 26,90 eur / 2 lekcie spolu ALEBO 16,90 eur samostatná lekcia

Lístky sú za uvedenú cenu dostupné do 18.00 h predchádzajúceho dňa. Po tomto termíne sú dostupné LEN na mieste za zvýšenú cenu (29,90 eur/19,90 eur).

Kapacita kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého z vás. Poponáhľajte  sa a ešte dnes si rezervuj svoje miesto.

11.4. Vyši si! Vyšívanie pre začiatočníkov a začiatočníčky (16.00-17.30 h)

Vyšívanie už dávno nepatrí len do rúk našich babičiek a prababičiek. Prebúdza sa ako nadčasový trend, ktorým si môžete vytvoriť jedinečné kúsky. Je bránou do sveta plného farieb, kde vaše  diela získavajú osobný šmrnc. Ak túžite po novom dobrodružstve, pridajte sa k nám a staňte sa súčasťou výšivkovej revolúcie. 

Vyšívanie je ako tanec s farbami a textúrami, ktorý oživuje tvoj každodenný život. Je to spôsob, ako vyjadriť svoju jedinečnosť a osobitý štýl. Okrem toho je to výborný spôsob relaxácie, kedy môžeš nechať myseľ odpočívať a prsty slobodne pobehovať po látke, rozprávajúc svoj vlastný príbeh.

Náš dvojdielny kurz je kľúčom k fascinujúcemu svetu výšivky pre všetkých začiatočníkov a začiatočníčky. Naša Miška ti povie, ako si vybrať ihlu a bavlnky, naučí ťa prenášať vzory na textíliu a ukáže ti, ako pretaviť svoje predstavy do reality.  Získate základy, aby ste mohli zdobiť svoje oblečenie a doplnky jedinečnými výšivkami, ktoré budú symbolom vašej individuality.

Naše kurzy nie sú len o nových zručnostiach, ale aj o komunite.  Príď si sadnúť na pohodlný gauč, daj si čaj či kávu, pokecaj so zaujímavými ľuďmi a buď sa súčasťou prijímajúcej a bezpečnej komunity. Spolu tvoríme svet lepším, výšivkou po výšivke...

Kurz je určený pre všetky vekové kategórie, deti mladšie ako 10 rokov môžu kurz absolvovať len v prítomnosti rodiča.

Dátum: 11.4. a 18.4.2024

Cena: 19,90 eur / 2 lekcie (Je potrebné absolvovať obe lekcie kurzu, nemožno ich zakúpiť zvlášť)

Lístky sú za uvedenú cenu dostupné do 12.00 v deň konania kurzu. Po tomto termíne sú dostupné len na mieste za zvýšenú cenu (22,90 eur).

Kapacita kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého z vás. Poponáhľaj sa a ešte dnes si rezervuj svoje miesto!

16.4. Tajomstvo akrylu – intenzívny kurz maľovania (17.00-19.30 h)

Nenechate si ujsť náš  kurz "Tajomstvo akrylu", ktorý ťa zavedie do sveta pastóznej techniky maľovania. Tento kurz nie je len úvodom do techniky, ale taktiež poskytuje komplexný prehľad o tom, ako využívať akrylové farby, aké pomôcky používať a ako dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

Na prvom kurze sa zameriame na miešanie farieb a vytváranie farebných odtieňov. Budeme sa venovať aj nanášaniu akrylových farieb vo vrstvách a vodovejších lazúrach. Výsledkom bude abstraktný obraz, ktorým si nielen potrénuješ svoje schopnosti miešania farieb, ale aj kreativitu a výtvarný prejav.

Na druhom kurze sa spolu zameriame na maľovanie stromov z podhľadu. Naučíme sa zachytiť perspektívu tak, že budeme maľovať stromy, akoby sme ležali pod nimi na lúke. Okrem klasických štetcov použijeme aj špongie, čo nám umožní experimentovať s rôznymi textúrami a efektmi. Odídete ako profík, ktorý vie stromy maľovať s istotou a ladnosťou.

Tretí kurz bude zameraný na kresbu ovocia, najmä jabĺk, a ich detailné vykreslenie a maľovanie. Precvičíte a zdokonalíte si znalosti z predchádzajúcich kurzov, tentokrát sa zameriame na  hru svetla a tieňov. Odnesiete si domov majstrovské dielo, ktoré ti bude pripomínať tvoju výtvarnú cestu a posun na ceste fantáziou.

Kurz je určený pre všetky vekové kategórie, deti mladšie ako 10 rokov môžu kurz absolvovať len v prítomnosti rodiča.

Dátum:

3. kurz – Abstraktná explózia 16.4.2023 (17.00-19.30 h)

4.  kurz – Pokoj na lúke 23.4.2023 (17.00-19.30 h)

5. kurz – Šťavnaté ovocie 30.4.2023 (17.00-19.30 h)

Cena: 80,00 eur/ 3 lekcie spolu alebo 30,00 eur samostatná lekcia

Lístky sú za uvedenú cenu dostupné do 12.00 v deň konania kurzu. Po tomto termíne sú dostupné len na mieste za zvýšenú cenu (83,00 eur/33,00 eur).

Kapacita kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého z vás. Poponáhľaj sa a ešte dnes si rezervuj svoje miesto!

17.4. Knižný klub (18.00-19.00 h)

Poznáte to nadšenie z knihy, ktorú práve čítate? Pocit, že patríte do deja, že život postáv je prepletený s vaším životom? A keď stretnete niekoho, s kým sa o knihe môžete konečne porozprávať, po chrbte vám prebehne mráz, srdce sa vám rozbúši a vy sa nadšene rozkecáte?

Ak vám je táto situácia povedomá, tak práve pre vás je určený náš Knižný klub. Príďte sa porozprávať o knihách, ktoré práve čítate, odporučte si navzájom knihy, ktoré sa oplatí prečítať a oddýchnite si v spoločnosti ďalších knihomoľov.

Budeme radi, ak nám dáte vopred vedieť, že prídete registráciou na podujatie. Tešíme sa na vás.

Podujatia sú podporené z dotácií Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný  inštitút vzdelávanie a  mládeže.

20.4. SWAP hračiek a hier (10.00-15.00 h)

Navštív na náš aprílový SWAP hračiek a hier z druhej ruky, ktorý prinesie radosť nielen vašim deťom, ale aj vašej peňaženke a planéte.

Nechaj sa uniesť atmosférou radosti a zábavy v obklopení krásnych hračiek a hier. Ponor sa s deťmi do sveta fantázie, vyskúšajte si spolu hračky a hry a rozhodnite sa, ktorým poskytnete nový domov.

Za symbolické vstupné 5 eur si môžete odniesť až päť kúskov z našej swapovej ponuky. Ak by sa vám hračiek páčilo viac, každý ďalší kus si môžete s deťmi odniesť za symbolický príspevok 2 eurá

Ale to nie je všetko! SWAP prináša nielen radosť nových hračiek, ale aj dôležitú myšlienku recyklácie a znovupoužívania. Hračky a hry z druhej ruky, ktoré sa na SWAPe objavia nám dávajú šancu prehodnotiť náš prístup k spotrebe a sú skvelým spôsobom, ako viesť deti k ohľaduplnejšiemu a vedomejšiemu životu.

Ak máte doma hračky, s ktorými sa už deti nehrajú, môžete ich spoločne vytriediť, zabaliť a priniesť na swap, aby urobili radosť ďalším deťom. Hračky musia byť kompletné, nepoškodené, čisté, bez nadmerných známok používania. Priniesť ich môžeš maximálne 10 (jednu bežnú tašku).

SWAPY v Baterkárni nájdeš pravidelne vždy tretiu sobotu v mesiaci v čase od 10.00 do 15.00 h. Tešiť sa môžete na swap oblečenia, hračiek, kníh či rastliniek.  Sledujte náš program a sociálne siete pre viac info. 

Kompletnú ponuku kurzov a prihlasovanie nájdete na: www.baterkaren.sk
V prípade otázok nás kontaktujte:
e-mail: podujatia@baterkaren.sk
tel.č.: +421 910395762

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
apríl 2024
0PO 0UT 0ST 0ŠT 0PI 0SO 0NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Ubytovanie na mieru