Svoje knihy predstavia na najväčšej výstave kníh v trnavskom kraji aj Hevier, Poláková, Rakovská či Jobus

Výborné čítanie, pútavé a náučné hračky pre deti a diskusie so známymi osobnosťami ako sú Daniel Hevier, Adriana Poláková, Barbora Rakovská či Braňo Jobus. To všetko prinesie do Trnavy výstava Knihy a hračky, ktorá sa 1. a 2. decembra uskutoční v Mestskej športovej hale v Trnave.
V predvianočnom čase sa deti prvého i druhého stupňa ale aj tínedžeri a dospelí môžu stretnúť s Danielom Hevierom a ďalšími obľúbenými spisovateľmi, pozrieť si knižné novinky, či nové hračky a hry a zakúpiť darčeky pre svojich najbližších. Adriana Poláková je známa televízna moderátorka TV Markíza, ktorá sa venuje pečeniu a vydala aj knižnú publikáciu s receptami. Priamo na akcii predvedie aj názorné ukážky. Ďalšia známa moderátorska tvár Barbora Rakovská predstaví svoju knižnú novinku pre najmenších Hrebienok. Spevák Braňo Jobus je známy tým, že píše aj knihy pre deti, na podujatí predstaví svoj najnovší počin s názvom Plajko.

Súčasťou výstavy budú aj ukážky výučby jazykov zo strany jazykových škôl a workshopy medzinárodných vydavateľstiev pre učiteľov cudzích jazykov o nových publikáciách či trendoch vo vzdelávaní. Spolu s deťmi sú na výstavu pozvaní aj rodičia. Pripravený je pestrý celodenný program, návštevníci sa môžu stretnúť s literátmi a ilustrátormi ako sú Gabriela Spustová, Oľga Kohútiková, Ján Čápka, Oksana Lukomska, Svetlana Majchráková, Miroslava Varačková, Mária Kutáková-Opatovská a ďalší. Chýbať nebude autogramiáda týchto osobnost, ktoré sa podelia aj o hovorené slovo k svojej tvorbe.

Rozhodnite sa pre správnu školu

Spolu s výstavou Knihy a Hračky bude v Mestskej športovej hale v Trnave prebiehať výstava stredných škôl pod názvom Kam na strednú 2015.  Ide o dvojdňovú interaktívnu prezentáciu štátnych a súkromných stredných škôl z celého trnavského kraja. Cieľom je bližšie predstaviť žiakom posledných ročníkov základných škôl (7. - 9. ročník), ich rodičom a širšej verejnosti stredné školy, študijné odbory a spoločnosti, ktoré spolupracujú so strednými školami. Generálnym partnerom výstavy Kam na strednú 2015 je spoločnosť ZF Slovakia, ktorá bude predstavovať odbory, s ktorými spolu so Strednou odbornou školou automobilovou v Trnave vstupujú od septembra 2016 do duálneho vzdelávania.

Teší nás, že sa stredné školy môžu aj takýmto spôsobom zviditeľňovať, čo prispeje k zvýšenému záujmu žiakov základných škôl stať sa ich študentmi,“ vraví Miroslav Koleník zo spoločnosti ConsultSK Slovakia, ktorá  organizuje výstavy v spolupráci s Knižnicou Juraja Fándlyho, Trnavským samosprávnym krajom a Mestom Trnava.

Šifrovačka naživo

Obe výstavy sú prepojené pútavým spôsobom. Účastníci sa môžu zapojiť do jednoduchej šifrovačky, ktorá prevedie hráčov cez všetky zákutia tejto výstavy.

Špeciálne pre túto akciu sme pripravili hru, ktorá prepojí všetky časti tohoto festivalu. Sériou zábavných úloh pomôžeme žiakom s výberom strednej školy, predstavíme služby knižnice, vydavateľov, jazykových škôl a ukážeme viaceré zaujímavosti. Pri hre si hráči môžu pomáhať, môžu medzi sebou súťažiť ale hlavne sa majú baviť,“ dodáva Michal Ulický, majiteľ únikovej miestnosti Dve Izby, ktorá túto hru organizuje. Viac informácií sa záujemcovia dozvedia na www.vystavytrnava.sk, prípadne na info@vystavytrnava.sk

Program akcie Knihy a hračky 2015

(Mestská športová hala v Trnave, 1.– 2. decembra  2015)
Sprievodný program:
Utorok, 1. decembra 2015:

9.30 h
ČAROVNÁ STARKÁ DOBROMILA
Interaktívne stretnutie so spisovateľkou Ivanou Jungovou  (pre 1. stupeň ZŠ)

11.00 h
SVET ZACHRÁNIA ROZPRÁVKY.  HEVITOUR 60.

Jeden z najlepších spisovateľov pre deti Daniel Hevier oslávi spolu s deťmi svoje životné jubileum. Vstupné pre deti: použitá batéria

13.30 h
ZRADA, ČESŤ A TAJOMSTVO

Prezentácia prvého dobrodružno-historického  románu pre tínedžerov i dospelých za účasti autorky Svetlany Majchrákovej a vydavateľky Danuše Dragulovej Faktorovej

14.45 h
SLOVENSKO OČAMI DETÍ.

Slávnostné vyhodnotenie a oceňovanie autorov víťazných prác súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe.

15.00 h
LEN TO NIKOMU NEPOVEDZ

Prezentácia novej knihy pre tínedžerov úspešnej Trnavčanky Miroslavy Varačkovej

16.00 h
PEČIEME S LÁSKOU

Stretnutie s obľúbenou moderátorkou a autorkou kníh o pečení Adrianou Polákovou spojené s praktickou ukážkou

Streda, 2. december 2015:

9.30 h JEŽIBABKA CELESTÍNKA
Stretnutie so spisovateľkou a ilustrátorkou Janou Dallosovou

11.00 h
KNIHY JOBUSOVE

Nielen o najnovšej knihe Branislava Jobusa Plajko

13.30 h
ZA MÚROM

Stretnutie s najmladšou autorkou sci-fi románov Vanessou Jóriovou  

15.00 h
SLOVENSKO NÁS BAVÍ ALEBO HRÁME SA SO SLOVENSKOM

Vydavateľstvo DAJAMA prezentuje zábavno – náučné hry Poznáš Slovensko? a Poznáš Bratislavu? Hry sú putovaním po slovenskej prírode i krajine s množstvom otázok a fotografických hádaniek.

16.00 h
HREBIENOK
Barbora Rakovská
predstavuje svoju knižnú novinku pre najmenších čitateľov. V spolupráci s vydavateľstvom Ikar.

Autogramiáda
V stánku Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave bude možné stretnúť osobne spisovateľov a ilustrátorov:
Gabriela Spustová, Oľga Kohútiková , Ján Čápka, Oksana Lukomska, Svetlana Majchráková, Miroslava Varačková, Mária Kutáková-Opatovská a ďalší.     

Slovensko očami detí  - vyhodnotenie a oceňovanie autorov víťazných prác súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe, do ktorej sa mohli zapojiť všetky deti Slovenska svojimi básňami i prózou. Súťaž bola vyhlásená na počesť 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra.

Tlačová správa organizátorov

23. 11. 2015

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
apríl 2024
0PO 0UT 0ST 0ŠT 0PI 0SO 0NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Ubytovanie na mieru