Leto sa začína v Trnave. Na festivale Trnavská 13

13. a 14. júna sa v športovom areáli Slávia uskutoční veľký multižánrový festival Trnavská 13. Dovedna tu vystúpi osemnásť slovenských kapiel, pripravený je bohatý kultúrny, občiansky a športový program. Nad festivalom Trnavská 13 má záštitu Mesto Trnava. 

Dvojdňový program plný zábavy
Vidiek, Zuzana Smatanová, Komayota, Slobodná Európa, Hrdza či Fuera Fondo – samé známe kapely, ktoré sú zárukou super zábavy. Nebudú chýbať prezentácie trnavských športových klubov a bohatý celodenný program pre deti. Súčasťou festivalu bude aj historicky prvý trinásťkilometrový večerný beh Trnavská 13 po meste.

Trnavská 13 už dávno nie je iba najväčší pivný pochod v strednej Európe s viac ako 3 200 registrovanými účastníkmi. Aj doposiaľ sprevádzal túto akciu kultúrny program, teraz však chceme dosiahnuť ešte vyššiu spoločenskú úroveň. Naším cieľom je zorganizovať letný festival s najväčším záberom na Slovensku. Motto festivalu znie: Leto sa začína v Trnave,“ hovoria organizátori podujatia z občianskeho združenia Trnavská 13.

Súťaž mladých kapiel o Cenu Makara
Mladé kapely si zasúťažia o Cenu Mariána Makara Mrvu, obľúbeného trnavského hudobníka, skladateľa a publicistu, ktorý zomrel po krátkej ťažkej chorobe pred rokom 1. mája. Vystúpia kapely, ktorým fandia najmä mladší poslucháči, ako sú The Grow, Boom, Fingers, Krvná skupina, či Beggar´s Velvet.

Pivno-turistický pochod
Pre účastníkov pivného pochodu Trnavská 13 je prichystaných 13 pubov. Začiatok pochodu je na Slávii vo vrhačskom areáli, účastníci dostávajú pivné indexy s popismi podnikov, môžu si zaobstarať tričká a vybrať si trasu. Tento rok sú tričká veľmi pekné, antracitové, so zaujímavým znázornením loga Trnavská 13.

Celodenný program pre deti a športovcov
Špeciálnu pozornosť venujú organizátori detskému programu. Na najmenších čaká bábkové divadlo, kúzelník a animátori. Známy hudobník a spisovateľ Braňo Jobus bude čítať netradičné rozprávky zo svojej tvorby, pridajú sa úžasní ľudia z trnavskej knižnice a k dispozícii pre deti bude zábavná výučba angličtiny, či tanečná škola.

Športový program sa začína o 9.00 turnajom trojíc v plážovom volejbale. Od 9.30 vystúpia športové kluby z celej Trnavy, napr. atléti, volejbalisti, golfisti, hádzanári, lukostrelci, futbalisti, predstavia sa bojové športy a mnohí ďalší. Rodičia pri tejto príležitosti budú môcť svoje deti prihlásiť na šport, ktorý sa im bude najviac páčiť.

Oddychová zóna – Chillout
Novinkou festivalu bude oddychová zóna pre návštevníkov s kapacitou viac ako 100 ľudí, kde sa bude napr. premietať film Čo iné mu zostáva založený na korešpondencii známeho slovenského hudobníka Deža Ursinyho a jeho syna Jakuba v období, keď už vedel, že boj s rakovinou prehrá.

Ďalší film bude z oblasti športu o olympijskom víťazovi Jánovi Zacharovi aj s diskusiou s režisérom. Plánované je aj predstavenie kultúrnych projektov občianskych združení OZ Publikum.sk, Projekt Godot a Trnavská 13, tiež spojené s diskusiou, autogramiáda známych slovenských spisovateľov a predstavenie ich diel.

13 km beh Trnavská 13
Úplnou novinkou je beh okolo najdôležitejších pamätihodností v Trnave. Začína sa na Slávii, beží sa okolo Merkúru do Kamenného Mlyna, okolo depa, trnavskej stanice, po pešej zóne, okolo divadla k Hrubému kostolu a koniec bude opäť na Slávii. Súťaže sa zúčastní cca 150 bežcov, ktorí sa môžu stále prihlasovať na mojevent.sk.

Srdečne vás všetkých pozývame.
Organizátori festivalu Trnavská 13

Fotografia na titulnej strane novinky: JK

11. 6. 2014

 
 
 

Čo sa deje v regióne
júl 2024
0PO 0UT 0ST 0ŠT 0PI 0SO 0NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Ubytovanie na mieru