Kultúrne leto zavládne nielen na korze, ale aj na Trojičnom námestí, v amfiteátri a v Kamennom mlyne

Trnavské kultúrne leto zavládne v júli a auguste nielen na obnovenom trnavskom korze, ale aj na Trojičnom námestí, v mestskom amfiteátri či Kamennom mlyne. Okrem koncertov najrôznejších hudobných žánrov, tanca, spevu a pouličných divadelných predstavení, ktoré každý podvečer oživia novú pešiu zónu v pásme Leto na korze, nebude chýbať ani tradičná ponuka letných festivalov a ďalších podujatí v réžii mestskej sampsprávy. Podľa svojho vkusu si z nej budú môcť vybrať niečo pre seba malí aj veľkí, mladí aj seniori. A pre večných zvedavcov bez ohľadu na vek sú aj tento rok pripravené obľúbené Potulky Malým Rímom, ktoré opäť poodhalia mnohé málo známe súčasti života a histórie nášho mesta.
Už vo štvrtok 3. júla sa koncertná sieň Marianum stane dejiskom slávnostného otváracieho koncertu celoeurópskeho projektu České sny 2014, na ktorom sa predstaví aj špičkový mladý huslista Josef Špaček.
Teplé letné večery, studené pivo a to najlepšie, čo vzniklo na českej a slovenskej filmovej scéne – túto neodolateľnú trojkombináciu prináša opäť Letný Bažant kinematograf, ktorý svojim fanúšikom postupne ponúkne od nedele 6. júla päť filmových predstavení pod holým nebom.
Každé júlové piatkové popoludnie budú môcť rodičia s deťmi absolvovať prechádzku do Kamenného mlyna alebo na kúpalisko súčasne s návštevou detských divadielok, ktoré odohrajú v prírodnom amfiteátri rovnaké rozprávočky ako o dve hodiny neskôr aj na pešej zóne.
Nedeľné popoludnia budú patriť Potulkám Malým Rímom, nedeľné podvečery zase tradičným Promenádnym koncertom dychových hudieb v mestskom amfiteátri.
Pre prívržencov mladej, netradičnej hudobnej scény a nekonvenčných nápadov sú aj tento rok prichystané dva júlové večery na Proma Frajdej v Bernolákovom sade.
Začiatkom augusta budeme v Trnave už po jedenásty raz hovoriť medzinárodným Trnavským JAZZykom s hviezdami tohto žánru. Krátko na to sa mestský amfiteáter až po dva večery stane dejiskom mimoriadnej kultúrnej udalosti, prvej svojho druhu na Slovensku – uvedenia slávnej opery Giuseppe Verdiho Giovanna d’Arco.
A keď už hovoríme o klasickej hudbe, treba spomenúť, že august je v Trnave už tradične aj časom koncertov špičkových interpretov organovej hudby na vzácnych trnavských historických organoch v rámci medzinárodného festivalu Trnavské organové dni.
V polovici augusta zas prevezme v Trnave vládu folklór na trinástom medzinárodnom festivale Trnavská brána. Počas troch dní sa symbolicky otvoria brány nášho mesta folklórnym súborom z krajín Vyšehradskej štvorky, a ako je už na Trnavskej bráne zvykom, súčasťou festivalu budú aj špičkové muzikálové inscenácie s folklórnymi inšpiráciami. Tento raz sa Trnavčania a návštevníci mesta môžu tešiť na legendárny muzikál o najznámejšom zbojníkovi Na skle maľované v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka a na úspešný muzikálový príbeh zakázanej lásky Čiernobiely svet v podaní folklórneho súboru Vranovčan. 
S tohtoročným kultúrnym letom sa rozlúčime31. augusta vo veľkom na koncertoch Majka Spirita, skupiny Hex a ďalších, ale už v tento večer sa môžeme začať tešiť aj na Tradičný trnavský jarmok s letným slnkom zakliatym do prvého burčiaku a sprievodným kultúrnym programom zameraným najmä na tradície významného stredovekého  trhového mesta.

JÚL


4., 11., 18. a 25. júla o 16.00 h

DIVADLÁ PRE DETI V KAMENNOM MLYNE

Pouličné divadelné predstavenia pre najmenších

 

3. júla o 19.00 h v koncertnej sieni Marianum

ČESKÉ SNY 2014

Slávnostný otvárací koncert celoeurópskeho projektu, v rámci ktorého sa uskutoční približne stodvadsať koncertov popredných českých hudobníkov v devätnástich európskych krajinách
Účinkujú: Janáčkov komorný orchester so sólistom Josefom Špačkom – jednou z najvýznamnejších svetových hudobných osobností mladej generácie
Viac informácií na www.ceskesny.cz

 

6. júla o 14.30 a 15.30 h pred rotundou

Potulky Malým Rímom:

ZNOVUZRODENIE ROTUNDY SPIEGELSAAL

 

6. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri

Borovienka Krakovany

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

6. – 10. júla o 21.30h na Trojičnom námestí

LETNÝ BAŽANT KINEMATOGRAF

Filmové večery pod holým nebom s tým najlepším, čo vzniklo na českej a slovenskej filmovej scéne
6. júla Okresný prebor
7. júla Kandidát
8. júla Fair Play
9. júla Tigre v meste
10. júla eŠteBák

 

13. júla o 15.30 h pred radnicou

Potulky Malým Rímom:

NÁZVY ULÍC V MINULOSTI A DNES

 

13. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri

Bojnická kapela Bojnice

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

18. júla o 19.00 h v sade Antona Bernoláka

PROMA FRAJDEJ

Koncerty trnavskej hudobnej scény a množstvo zaujímavých aktivít. Letná piatková noc, dobrá hudba, nové obzory...
Landfil, OIT Band, Katarzia a jej frajeri.
„Hádžete dušu do hľadiska a buď ju ľudia unesú, alebo vás rozhryzú ako mäso.“ Katarína Kubošiová, dcéra herečky a speváčky Evy Pavlíkovej, sa dostala do širšieho povedomia len nedávno. Umeleckú dušu si od detstva obohacovala o zážitky v divadelnom svete, do ktorého ju chtiac-nechtiac nosila mama. Jej piesne majú nádych nu-folku a texty vychádzajú z vlastného života. Okrem skladania hudby sa venuje štúdiu filmovej scenáristiky. Za veľmi krátky čas si získala mnoho fanúšikov, čo potvrdzuje aj fakt, že jej skladba Mozgové sféry sa dlho držala na popredných priečkach rebríčka Demovnica_FM.

 

20. júla o 15.30 h pred radnicou

Potulky Malým Rímom:

PRECHÁDZKA STOROČÍM NA HLAVNEJ ULICI

 

20. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri

Tatrachemka Trnava

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

25. júla o 19.00 h v sade Antona Bernoláka

PROMA FRAJDEJ

Dreamfild, DEMO scéna, TRIOLA
Koncerty trnavskej hudobnej scény a množstvo zaujímavých aktivít. Letná piatková noc, dobrá hudba, nové obzory...

 

27. júla o 15.30 h pred Bazilikou sv. Mikuláša

Potulky Malým Rímom:

HISTORICKÉ TRNAVSKÉ ORGANY

 

27. júla o 18.00 h v mestskom amfiteátri

Bučkovanka Nové mesto nad Váhom

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

AUGUST


1. a 2. augusta o 19.00 h v mestskom amfiteátri

TRNAVSKÝ JAZZyk

medzinárodný jazzový open air festival

Trnava je nielen mestom s vlastným trnavským jazykom – špecifickým nárečím, ale od roku 2004 aj s vlastným Trnavským JAZZykom, ktorému rozumejú všetci milovníci hudby zo Slovenska aj zahraničia.
Hlavnou hviezdou 11. ročníka festivalu bude jeden z najväčších svetových hudobníkov, basgitarista, spevák a skladateľ RICHARD BONA. Jeho doterajšie koncerty na Slovensku mali jedinú chybičku – boli totiž dlho dopredu beznádejne vypredané. V jeho hudbe nájdete prvky džezu, brazílskej muziky a čiernej muziky. V Trnave vystúpi zo svojou kapelou THE RICHARD BONA QUINTET.

Zloženie kapely:
Richard Bona, bass (Cameroon)
A.T.N. Stadwijk, keyboard (USA)
Adam Stoler, guitar (USA)
Tatum Greenblatt, trumpet (USA)
Ludwig Afonso, drums (CUBA)

Web kapely: www.bonamusic.com

Ďalší hostia: Andrej Urminský International Quartet (SK/HU/GR/BRA), Bloom (SK), Radovan Tariška folklore to jazz  feat. Benito Gonzales (SK/CZ/VEN), Wlosok/Ševčík/Baroš Trio feat. Rick Margitza (CZ/SK/USA)...
Jazz, fusion, chill out, etno, funk, soul, etc...

 

3. augusta o 15.30 h na parkovisku v Kamennom mlyne

Potulky Malým Rímom:

ORTODOXNÝ ŽIDOVSKÝ CINTORÍN

 

3. augusta o 18.00 h na Hlavnej ulici

Šarfianka Blatné

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

6. a 9. augusta o 20.30 h v mestskom amfiteátri

Giuseppe Verdi: GIOVANNA D’ARCO

Viva Verdi, prvý a jediný projekt tohto druhu na Slovensku, prináša do Trnavy operu Giovanna d’Arco – slávny príbeh lásky, bojovnosti, odhodlania a viery v Boha aj v seba samého, umocnený atmosférou letnej noci a hudbou nesmrteľného Giuseppe Verdiho

 

10. augusta o 15.30 h pred radnicou

Potulky Malým Rímom:

ZLOČIN A TREST

Trnavské súdnictvo a trnavský kat

 

10. augusta o 18.00 h v mestskom amfiteátri

Križovianka Križovany nad Dudváhom

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

12. augusta o 20.30 h v mestskom amfiteátri

Giuseppe Verdi: GIOVANNA D’ARCO

Viva Verdi, prvý a jediný projekt tohto druhu na Slovensku, prináša do Trnavy operu Giovanna d’Arco – slávny príbeh lásky, bojovnosti, odhodlania a viery v Boha aj v seba samého, umocnený atmosférou letnej noci a hudbou nesmrteľného Giuseppe Verdiho

 

15. augusta o 21.00 h v mestskom amfiteátri

NA SKLE MAĽOVANÉ

Legendárny muzikál a o najznámejšom zbojníkovi plný humoru, tanca a známych pesničiek v hlavnej úlohe s Jankom Slezákom, v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka

 

15., 16. a 17. augusta na Trojičnom námestí a Hlavnej ulici

TRNAVSKÁ BRÁNA

XIII. ročník medzinárodného festivalu folklórnych súborov, ktorý patrí k popredným podujatiam na Slovensku zameraným na prezentovanie ľudovej kultúry

 

16. augusta o 21.30 h na Hlavnej ulici

ČIERNOBIELY SVET

Príbeh zakázanej lásky plný smiechu a sĺz v podaní folklórneho súboru Vranovčan sa nesie v duchu protikladov dňa a noci, svetla a tmy, radosti a smútku, života a smrti, ale v neposlednom rade je aj obrazom života cigánov a gádžov

 

17. augusta o 15.30 h pred radnicou

Potulky Malým Rímom:

ROD ESTERHÁZYOVCOV A ICH VPLYV NA MESTO

 

17. augusta o 18.00 h na Trojičnom námestí

Ištvánci Šardice, Česká republika

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

24. augusta o 15.30 h pred hlavným vstupom na železničnú stanicu

Potulky Malým Rímom:

TRNAVSKÁ ŽELEZNICA VČERA A DNES

 

24. augusta o 18.00 h v mestskom amfiteátri

Krásinka Dolná Súča

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

31. augusta o 15.30 h na Kalvárii

Potulky Malým Rímom:

TRNAVSKÁ KALVÁRIA

 

31. augusta o 18.00 h na Hlavnej ulici

„11“ z Ivánky Ivánka pri Dunaji

PROMENÁDNE KONCERTY DYCHOVÝCH HUDIEB 2014

 

31. augusta o 18.00 h v mestskom amfiteátri

ROZLÚČKA S LETOM

na koncertoch skupín Majk Spirit, Hex...

 


Zmena programu je vyhradená.
Vstupenky na jednotlivé Potulky malým Rímom budú v predaji len v TTI (Mestská veža) od 26. júna . Počet vstupeniek na každú potulku je limitovaný.

20. 6. 2014

 
 
 

Čo sa deje v regióne
jún 2024
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ubytovanie na mieru