Trh / Burza - SWAP oblečenia na Nádvorí

Dátum konania: 16.6.2019 13:00

Miesto konania: Trnava, Štefánikova

SWAP oblečenia na Nádvorí
16. 6. 2019  od 13.00 - 17.00 h
Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava
Vstupné: 5 €

Na nových majiteľov budú už druhý raz počas nedele 16. 6. v priestoroch Malého Berlína čakať síce už nosené, ale stále dobre vyzerajúce a voňavé veci. Hlavnou myšlienkou akcie je formovanie ekologického a ekonomického myslenia širokej verejnosti.  Na úspešnom SWAPe v marci Trnavčania priniesli na výmenu skoro 500 kilogramov oblečenia a vymenili si 60 % z prineseného množstva. V priemere si jeden účastník domov odniesol 1,7 kilogramu novonadobudnutého oblečenia, čo predstavuje napríklad jedny rifle, jeden sveter a tri či štyri tričká alebo košele.

SWAP je príležitosť priniesť oblečenie, ktoré nenosíte a len tak stojí v skrini. Jeho hlavným cieľom je dostať toto oblečenie naspäť do obehu. Tak ako môžu vaše kúsky urobiť radosť novému majiteľovi, rovnako si aj vy možno nájdete oblečenie, ktoré vám v šatníku chýba. Trnavský  SWAP oblečenia sa začne v nedeľu 13.00 a skončí o 17.00.  Zúčastniť sa ho môže ktokoľvek. Každý môže priniesť maximálne dve tašky oblečenia. Čisté a nepoškodené šaty a doplnky pôjdu do spoločného obehu, z ktorého si účastníci SWAPu môžu vybrať, čokoľvek sa im zapáči. Návštevníci SWAPu sa môžu počas trvania eventu kedykoľvek vrátiť a vybrať si nové veci, keďže budú postupne pribúdať stále nové kúsky.

Vstupné: 5 €

Udalosť na Facebooku
 

Na SWAP nie je možné len priniesť veci bez zaplatenia vstupného. Ak už máte doma veci, ktoré už neslúžia a chcete sa ich zbaviť zadarmo, využite zberné kontajnery na textil. Oblečenie, ktoré po SWAPe ostane, odovzdáme spoločnosti Ekocharita Slovensko.

SWAP je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stojí v skrini, späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.

Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé triedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Poznáme to všetci, však?  Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na SWAP a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.

AKO TO FUNGUJE?

Na SWAPe na Nádvorie vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie. Priniesť môžete 2 tašky najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo SWAPu si môžete odniesť neobmedzené množstvo oblečenia. Na SWAP sa môžete počas jeho trvania kedykoľvek vrátiť.

SWAPovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti SWAPy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo SWAPu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.

Na SWAP môžete prísť aj vtedy, ak neprinesiete kúsky na výmenu.


ČO NA SWAP NEPATRÍ?

  • Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
  • Roztrhané a predraté nohavice
  • Kúsky s fľakmi
  • Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
  • Spodná bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
  • Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
máj 2020
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru