Festival - Pangula fest

Dátum konania: 26.8.2022 - 27.8.2022

Pangula fest – festival pre všetkých, čo milujú Trnavský región
26. –  27. august, Hlohovec

Región Hlohovec v sebe doslova skrýva množstvo talentovaných hudobníkov a interpretov. Nie každá hudobná skupina, či spevák dostane šancu, aby sa práve jeho pesničky hrali v rádiu a písalo sa o nich v bulváre. Napokon, o to hudobným skupinám z Hlohovca ani nejde. Robia hudbu zo srdca a pre ľudí. Pre Hlohovčanov i Nehlohovčanov. Pangula fest je festival, kde sa na jednom pódiu stretnú kapely, ktoré si zaslúžia byť videné a počuté. Prídeš? Daj o tom vedieť TU.

„Ako hudobníčka som sa už dlhšie pohrávala s myšlienkou, že po dlhej pandémií by sme sa my – hudobníci z regiónu mali opäť spojiť a vytvoriť jeden krásny festival, ktorý má v našom meste už trojročnú tradíciu. Oslovila som preto predsedu o. z. Nicolasa Konta a zároveň erudovaného zvukára z Hlohovca Miroslava Dvorana. Pomocnú ruku sa rozhodlo podať aj o.z. Spolu pre naše mesto Hlohovec. Všetci dúfame, že Pangula fest opäť, takpovediac, „vstane z mŕtvych,“ hovorí potešene spoluorganizátorka festivalu a hudobníčka z Hlohovca Lívia Doležalová.

Pangula fest 2022 sa bude konať 26. a 27. augusta v areáli Peterskej bašty v Hlohovci. Vystúpia tu kapely a interpreti z Hlohovca a okolia. Tešiť sa môžete na hviezdne punk-rock hudobné stálice ako Nekultúra, Prograss band, Už sa to rysuje, či Druhá edícia. Hlboké texty v spojení s chytľavými folk melódiami publiku odprezentujú učiteľ slovenského jazyka Stano Standard Kamenčík sám aj s kapelou Standard & Komrades a dlhoročný muzikant a zároveň poet Dano Görög s hudobnou skupinou Antiband. Do tímu zohraných kapiel patrí aj hudobná skupina Restime s veľavravnými textami a peknou pop-rockovou muzikou.

Na pódiu vystúpia aj jednotlivci s gitarami či klavírom. Pesničkár z Hlohovca Filip Marek, klavírna virtuózka Bibiana Miškolciová či žena s gitarou Lívia Doležalová.
Organizátori si pre vás pripravili aj trochu netradičnejšie žánre, akými sú gypsy v podaní Kukyband-u a balkánske a španielske rytmy od hlohovskej kapely MaloMalo. Ochutnávku zo svojej tvorby predvedie aj hlohovský raper McNorki.

Rodák z Hlohovca huslista Adam Halás a Trnavčan Miloš Biháry vám zahrajú neopakovateľnú zmes jazz-funk-gypsy skladieb a špeciálnym hosťom bude Marco Rajt – husľový virtuóz coverov popových skladieb.

„Na festival sa už všetci veľmi tešíme. Zorganizovať toľko kapiel, techniku, propagáciu a sponzorov je veľmi náročné. Všetci interpreti, ktorí budú hrať sú nášmu srdcu blízki. Sú to skvelí ľudia a zahrajú zadarmo, alebo za ľudové ceny z lásky k hlohovským fanúšikom a pre podporu kultúry v našom regióne. Ďakujeme im a aj sponzorom, ktorí sa tiež rozhodli podporiť kultúru v meste. Srdečne vás všetkých pozývame!“ uzatvára hudobníčka Lívia, predseda o. z. Nicolasa Konta Miroslav Dvoran a predseda o.z. Spolu pre naše mesto Hlohovec Ivan Baranovič.
 FB Udalosť

zdroj: Lívia Doležalová, o.z. Nicolasa Konta, o.z. Spolu pre naše mesto Hlohovec, Hlohovský žurnál
foto: Daniel Schmizing

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
december 2023
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru