Iné - Májová Knižná revue: Klenoty svetovej literatúry oslavujú 20 rokov

Dátum konania: 30.5.2018 19:00

Kultúrne centrum Malý Berlín organizuje pravidelný formát Knižnej revue, na ktorej sa spisovateľ a kníhkupec Pero Le Kvet rozpráva so zaujímavými hosťami literárneho sveta o kvalitných knihách a novinkách na pultoch kníhkupectiev. Tentoraz pôjde o špeciálne vydanie s názvom Klenoty svetovej literatúry, ktoré sa uskutoční v stredu 30. mája o 19.00 h.

Vydavateľstvo Slovart mnohým netreba predstavovať. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1991. O sedem rokov neskôr vydavateľstvo rozšírilo svoj repertoár aj o Edíciu MM, ktorá prináša zaujímavé diela svetových autorov a autoriek literatúry 20. a 21. storočia. Tento rok edícia oslavuje svoje 20. výročie.

Toto špeciálne vydanie Knižnej revue je malou oslavou významného výročia. O edícii a svojom vzťahu k nej prídu porozprávať traja hostia a medzi nimi aj majiteľ a riaditeľ Vydavateľstva Slovart, Juraj Heger, ktorý je tiež predsedom Zväzu vydavateľov a kníhkupcov Slovenska.

Pri vydávaní svetovej literatúry v slovenčine je neodmysliteľnou súčasťou kvalitný preklad. Ďalším hosťom podujatia bude teda Adam Bžoch, ktorý patrí k mimoriadnym prekladateľom edície MM. Preložil napríklad tituly ako Drevo (J. Brouwers), Turecký med (J. Wolkers), Veľké mlčanie (E. Menkveld) alebo Objavenie neba (H. Mulisch). Je nositeľom niekoľkých domácich a zahraničných literárnych a prekladateľských cien a radí sa k najaktívnejším prekladateľom holandskej a nemeckej literatúry na Slovensku.

Tretím hosťom diskusie bude Trnavčan Matúš „Ozzy“ Procházka, ktorý je nielen vášnivým zberateľom kníh a čitateľom, ale popri bežnom zamestnaní ako recenzent píše pre portál Medziknihami.sk. Z Edície MM, ktorá má na svojom konte už 141 kníh, prelúskal viac ako dve tretiny.

Edícia MM obohacuje slovenský trh nielen o významné diela súčasných autorov, ale aj zaryto zvyšuje úroveň knižného dizajnu. Diskusiu o nej kultúrne centrum pripravilo v spolupráci s vydavateľstvom Slovart a vstup na ňu je zdarma. Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánivej 4.

Podujatie vzniklo s podporou Mesta Trnavy.


Juraj Heger


Matúš Ozzy Procházka

 

Tlačová správa Malý Berlín

 

 

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
október 2021
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru