Koncert - Kultúrne centrum Malý Berlín sa dočasne sťahuje do virtuálneho priestoru

Dátum konania: 16.4.2020 20:00

V čase šírenia pandémie a zákazu verejných podujatí muselo kultúrne centrum Malý Berlín, tak ako všetky podobné inštitúcie, uzatvoriť svoje priestory. Mnoho z plánovaných podujatí bolo zrušených alebo presunutých na neskoršie dátumy.
 
Zároveň je zjavné, že výkonných umelcov a iných z prostredia kultúry a kreatívneho priemyslu ekonomické obmedzenia zasiahli v plnej miere. Tím kultúrneho centra sa preto rozhodol časť aktivít preniesť na internet a ponúknuť ich záujemcom v podobe online streamingu.
 
Štvrtkové koncertné večery
Štvrtkové večery po Veľkej noci budú patriť sérii online koncertov hudobníkov z Trnavy a okolia. Postupne predstavia Ľuba Dušaničová, Ghostly Silent (Martin Molnár), Ildikó Kali, Cloudsform (Tomáš Farkaš) a Ivana Kovačicová.
Koncertná séria prepája rôzne podoby pesničkárstva ako tradičného hudobného vyjadrenia s elektronickou produkciou využívajúcou najnovšie technické možnosti. Hudobníci odohrajú svoje sety v Malom Berlíne s využitím profesionálnej zvukovej a prenosovej techniky.
 
Ako prvá vystúpi 16. apríla o 20.00 h Ľuba Dušaničová, herečka nitrianskeho Nového divadla, príležitostná pesničkárka a organizátorka festivalu nezávislých divadiel SCENA žijúca v Zelenči. Trnavčania ju môžu poznať aj z protestov Za Jána a Martinu, ktoré sprevádzala svojimi piesňami.
Na projekte Poetkine slzy spolupracuje s Marekom Antalom a Jurom Rudíkom. „Keď sa ma niečo výrazne dotkne, či už pozitívne alebo negatívne, musím sa z toho ,vypísať‘,“ hovorí Ľuba o svojej tvorbe. Texty piesní začali vznikať na podnet partnerského života, nahliadnutím do svojho vnútorného ja, neskôr nimi reagovala aj na spoločenské témy a udalosti. Žánrovo možno jej hudbu zaradiť do folku s prvkami šansónu. 
 
Zadarmo a pre všetkých
Koncerty, prednášky a diskusie budú streamované priamo na facebookovej stránke centra (www.facebook.com/MalyBerlin/). Centrum má už teraz naplánovanú aj prvú prednášku, a to na stredu 22. apríla. Venovaná bude novej typografii a Škole umeleckých remesiel.
 
Prednáška Kláry Prešnajderovej zo Slovenského múzea dizajnu – SCD bude sprievodným programom výstavy Trnavskí typografi v Čepan gallery, ktorá je taktiež v tomto čase neprístupná. Organizátori sa však rozhodli aspoň časť výstavy sprístupniť formou informačných panelov na nástenkách v prechode na Nádvorie zo Štefánikovej 4.
 
Podujatia kultúrneho centra podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2020. Mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavské rádio a Trnavsko.

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
júl 2022
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru