Seminár / Workshop - Február v Baterkárni

Dátum konania: 1.2.2023 - 25.2.2023

Aj vo februári bude  Baterkárni bohatý program. Nenechajte si ujsť pravidelné týždne a SWAPy v reuse centre a príďte si vybrať krásne kúsky z druhej ruky ako nové. Nezmeškajte obľúbené kurzy maľovania a výroby prírodnej kozmetiky v priestoroch Zdieľanej dielne a naučte sa novým zručnostiam. Miesta na kurz sa rýchlo míňajú, preto s prihlásením nečakajte.

31. 1.- 4. 2. Pravidelný týždeň detského oblečenia
Máte pocit, že detičky rastú ako z vody a neustále kupujete nové oblečenie? Nemusíte. Príďte si vybrať kúsky oblečenia či doplnkov pre deti z nášho reuse centra a šetrite cenné zdroje našej planéty, ale aj tie vlastné, finančné. Nezmeškajte obľúbený týždeň detského oblečenia venovaný vašim najmenším. Dajte šancu oblečeniu, obuvi a rôznym doplnkom z druhej ruky. Neminiete ani veľa peňazí, keďže všetky kúsky si u nás budete môcť osvojiť za symbolický príspevok, ktorý putuje na podporu a činnosť nášho OZ SaUvedom.

1. 2. Umelecký kurz pre dospelých: Maľovanie technikou kolorovanej kresby. (16.00-18.00)
Zastavte sa uprostred pracovného týždňa a príďte si oddýchnuť na zážitkový kurz maľovania. Kurz je vhodný pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí majú s maľovaním skúsenosti a chcú si prísť oddýchnuť a venovať si čas pre seba. Tentokrát s lektorkou Natáliou budeme maľovať prírodný motív kvetov pomocou techniky kolorovanej kresby. Táto technika v sebe spája maľovanie akvarelom, ktoré je dotvorené kresbou cerouzou alebo perom. Maľovanie je aktivita, ktorá dokáže pomôcť odohnať stres či napätie, rovnako ako čítanie knihy alebo počúvanie relaxačnej hudby. Na rozdiel od spomínaných dvoch aktivít je pri maľovaní výsledkom nie len oddýchnutá myseľ, ale aj jedinečné vlastnoručne namaľované umelecké dielo.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 25 eur
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky na maľovanie, lektorné, voda na osvieženie.

2. 2. Kurz pre malé Baterky: Vytvor si vlastné dizajnové tričko - maľovanie na tričká (15.30-17.00)
Kurzy upcyklovania spojené s maľovaním sú skvelou zábavou aj pre naše malé Baterky. Na februárovom kurze si deti budú môcť vytvoriť dizajn trička podľa svojich predstáv pomocou farieb na textil. Na kurz je potrebné si priniesť vlastné tričko (najlepšie z prírodného materiálu – bavlna, ľan), na ktoré si pomocou pripravených šablón alebo vlastných návrhov vytvoria dizajn. Kurz je skvelou príležitosťou ako oživiť málo nosené tričká a maľbou ich ozvláštniť, alebo zakryť krásnym dizajnom fľak či inú vadu na tričku. Alternatívou k tričku môže byť plátenná taška, bunda - čokoľvek, čomu chcete vdýchnuť nový život. Okrem zábavy a príjemne stráveného času si odnesiete krásne pretvorené tričko alebo tašku.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 19,90 eur
Kurz je vhodný pre deti vo veku od 8 rokov.
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky na maľovanie, lektorné, voda na osvieženie.


4. 2. Upcyklujeme v Baterkárni: Uši si tašku z džínsov (10.00-12.00)
Aj vo februári sa môžete tešiť na obľúbené kurzy šitia a upcyklácie. Naučte sa obsluhovať šijací stroj a odneste si hotový výrobok za dve hodiny. Ukážeme vám, ako na to. Na kurze sa krok po kroku oboznámite so šijacím strojom, naučíte sa ho obsluhovať a používať, ušiť rovný steh a nakoniec aj hotový výrobok. Tentokrát budeme vyrábať tašku cez plece zo zvyškovej rifľoviny. Džínsy sú univerzálnym kúskom oblečenia, ktoré však znečisťuje planétu. Nežiaduce vplyvy na životné prostredie má samotný výrobný proces a k znečisteniu dochádza počas celej životnosti tohto kusu oblečenia. Nenosené oblečenie nemusí skončiť na skládke alebo v spaľovni, vďaka upcyklácii vieme dať už vyrobeným produktom novú funkciu. Preto budeme z rifľoviny z nášho reuse centra šiť šikovných a štýlových pomocníkov na každodenné nosenie. Budeme kombinovať rôzne druhy džínsov, ktoré už nemajú využitie a z kurzu si okrem novej zručnosti odnesiete vlastnoručne ušitú tašku.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 25,90 eur

V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky, lektorné, voda na osvieženie.

4. 2. Pravidelný SWAP detského oblečenia (10.00-12.00)
Byť rodičom znamená utrácať nemalú čiastku na hračky a oblečenie, z ktorého aj tak za pár rokov vaše dieťa vyrastie. Príďte vybrať vašim deťúrencom oblečenie z druhej ruky na swap detského oblečenia a doplnkov. Kúsky z druhej ruky sú často ako nové a ich kúpou šetríme nielen prírodné zdroje, ale aj tie vlastné. Medzi oblečením a doplnkami z druhej ruky nájdete kúsky z kvalitných materiálov či s originálnou potlačou za zlomok sumy, ktorú by ste zaplatili v štandardnom obchode. Šetrime spolu cenné zdroje našej planéty, dajme šancu veciam z druhej ruky a šetrite tak aj rodinný rozpočet.
VSTUPNÉ: 0€, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 eur

7. 2. Umelecký kurz pre dospelých: Abstraktná maľba (16.00-17.30)
Na obľúbenom kurze maľovania sa tentokrát inšpirujeme abstraktným umením. Maľovať budeme pomocou farebných škvŕn, čiar či geometrických tvarov, ktoré budeme vrstviť a premazávať pomocou špachtlí, špongií a štetcov. Maľovanie je aktivita, ktorá dokáže pomôcť odohnať stres či napätie, rovnako ako čítanie knihy alebo počúvanie relaxačnej hudby. Na rozdiel od spomínaných dvoch aktivít je pri maľovaní výsledkom nielen oddýchnutá myseľ, ale aj jedinečné vlastnoručne namaľované umelecké dielo. Príďte sa naučiť niečo nové na jeden z obľúbených zážitkových kurzov v Baterkárni.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 30 eur
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky na maľovanie, lektorné, voda na osvieženie.

7. 2 - 11. 2. Pravidelný týždeň hračiek a hier
Deti sa dokážu s jednou hračkou hrať len krátku dobu a potom ich to dokáže omrzieť. Nové hračky na nás vyskakujú  z každej strany a ich kúpa stojí nemalé peniaze. Stále je to jeden z najlepších darčekov, ktorý dokáže vyčariť milovanému dieťaťu či vnúčaťu úsmev. Hračky ako nové a cenovo dostupné nájdete počas tohto týždňa v našom reuse centre. Darujte nový domov už použitým hračkám či hrám pre všetky vekové kategórie, ktoré potešia rovnako, ako tie nové. Stačí nás navštíviť kedykoľvek počas týždňa v čase otváracích hodín. Symbolické príspevky putujú na podporu činnosti centra a občianskeho združenia SaUvedom.
 VSTUPNÉ: 0€, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 eur.

8. 2. Pravidelný SWAP kníh (11.00-17.00)
Aj vy dokážete s dobrou knihou stráviť hodiny a hodiny? Rýchlo ju prečítať a pustiť sa do listovania novej? SWAP kníh je ako stvorený pre vás. Navštívte naše reuse centrum, kde nájdete pestrú ponuku kníh pre deti či dospelých za symbolické príspevky. Swap kníh je skvelou príležitosťou, ako nájsť originálny kúsok do vašej domácej knižnice bez toho, aby ste utrácali financie na nové. Týmto spôsobom šetríte nielen vlastné zdroje, ale aj tie prírodné. Rovnako môžete uvoľniť miesto v knižnici u vás doma a knihy, ktoré už nečítate priniesť do reuse centra, kde sa im potešia ďalší návštevníci.

VSTUPNÉ - zdarma. Platíte za to, čo si odnesiete - 1ks/2-5 eur. Tieto symbolické príspevky nám pomáhajú rásť.

8. 2. Valentínsky kurz výroby pánskej kozmetiky (16:30-18:00)

V pestrej ponuke našich kurzov sa tentokrát naučíme, ako si vyrobiť pánsku kozmetiku z prírodných ingrediencií. Strávte príjemný večer pri vôni esenciálnych olejov a naučte sa novú zručnosť. Na kurze si prakticky ukážeme, aké alternatívy bežných produktov používať a ako si kozmetiku vyrobiť doma jednoducho a lacno. Z kurzu si odnesiete pánsky krém na holenie a mydlo s vôňou cédrového dreva. Príďte si oddýchnuť uprostred pracovného týždňa a strávte príjemný večer učením sa niečoho nového. Darujte kurz ako darček priateľovi, manželovi, bratovi či otcovi, alebo príďte na kurz a ručne vyrobené produkty venujte ako darček na Valentína pre muža vášmu srdcu blízkemu, veď najkrajší darček je ten vyrobený z lásky.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 24,90 eur
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu krému na holenie a mydla, lektorné, voda na osvieženie.

 

9. 2. Valentínsky kurz výroby dámskej kozmetiky (16.30-18.00)
V pestrej ponuke našich kurzov sa tentokrát naučíme, ako si vyrobiť dámsku kozmetiku z prírodných ingrediencií. Strávte príjemný večer pri vôni esenciálnych olejov a naučte sa novú zručnosť. Na kurze si prakticky ukážeme, aké alternatívy bežných produktov používať a ako si kozmetiku vyrobiť doma jednoducho a lacno. Z kurzu si odnesiete dámsky krém na holenie a prírodnú soľ do kúpeľa s lupeňmi kvetov. Príďte si oddýchnuť uprostred pracovného týždňa a strávte príjemný večer učením sa niečoho nového. Darujte kurz ako darček priateľke, manželke, sestre či kamarátke, alebo príďte na kurz a vlastnoručne vyrobené produkty venujte ako darček na Valentína milovanej osôbke. Veď ručne robené darčeky z lásky sú tie najkrajšie. Kurz je skvelou príležitosťou ako stráviť spoločný čas s blízkou osobou a tak jej venovať to najcennejšie - čas. Príďte si oddýchnuť do priestorov Zdieľanej dielne
a doprajte si čas pre seba.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 24,90 eur
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu krému na holenie a soli do kúpeľa, lektorné, voda na osvieženie.

11. 2. Pravidelný SWAP hračiek a hier (10.00-12.00)
Chcete potešiť svoje deti či vnúčatá hračkou či hrou, za ktorú neutratíte príliš veľa peňazí? Deti sa dokážu s jednou hračkou hrať len krátku dobu a potom ich to dokáže omrzieť. Nové hračky na nás vyskakujú  z každej strany a ich kúpa stojí nemalé peniaze. Stále je to jeden z najlepších darčekov, ktorý dokáže vyčariť milovanému dieťaťu či vnúčaťu úsmev. Na našom swape hračiek a hier nájdete hračky všetkého druhu a pre všetky vekové kategórie za symbolické príspevky. Vaše symbolické príspevky za ne putujú na podporu aktivít nášho občianskeho združenia SaUvedom.
VSTUPNÉ: zdarma,  hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 eur.

13. 2. Umelecký kurz pre seniorov: Doobedné kreslenie v Baterkárni (10.00-11.30)
Pre našich milých seniorov a seniorky prinášame umelecké kurzy v doobednom čase. Kurz je vhodný pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť základom kresby. Kurzom kreslenia vás prevedie lektorka Natália. Na začiatku sa oboznámime s materiálom, s ktorým budeme pracovať a pomocou krátkych cvičení sa rozkreslíme. Tentokrát budeme kresliť ceruzou jednoduché zátišie - naučíme sa plastický predmet preniesť na plochu výkresu a jednoducho ho vytieňovať. Kreslenie je aktivita, ktorá dokáže pomôcť odohnať stres či napätie a ktorou si trénujeme grafomotoriku. Príďte stráviť príjemné doobedie do priestorov Zdieľanej dielne spolu s vašimi vnúčatami a naučte sa niečo nové.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 20 eur
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky na maľovanie, lektorné, voda na osvieženie.

14. 2. Valentínsky swap ako oslava materinskej lásky pre mamičky a ich drobcov (10.00-18.00)
Tohtoročný sviatok sv. Valentína v Baterkárni oslávime trochu netradične, oslavou materinskej lásky. Pripravili sme si Valentínsky swap pre mamičky, čerstvé mamičky či budúce mamičky a ich nové a budúce bábätká. Mamičky, využite túto možnosť, aby ste priniesli veci, ktoré už nepotrebujete, prípadne také, ktoré ste v zápale chystania výbavičky pokúpili, no nikdy nevyužili. Budúce a čerstvé mamičky, využite príležitosť nachystať si svoju výbavičku udržateľnejšie a zodpovednejšie, s väčším ohľadom na životné prostredie i rodinný rozpočet. Swap bude prebiehať netradične v utorok, počas celého týždňa až do soboty nájdete v reuse centre ponuku oblečenia, kníh či rôznych potrieb pre mamičky a deti. Počas swapu a celého týždňa môžete veci taktiež priniesť
VSTUPNÉ: zdarma, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 eur

14. 2. -18. 2. Oslávme materinskú lásku Valentínskym týždňom oblečenia a potrieb pre mamičky a ich drobcov
Špeciálny Valentínsky týždeň pre mamičky čerstvé mamičky či budúce mamičky a ich bábätká bude prebiehať počas celého týždňa v priestoroch nášho reuse centra. Mamičky, využite túto možnosť, aby ste priniesli veci, ktoré už nepotrebujete, prípadne také, ktoré ste v zápale chystania výbavičky pokúpili, no nikdy nevyužili. Budúce a čerstvé mamičky, využite príležitosť nachystať si svoju výbavičku udržateľnejšie a zodpovednejšie, s väčším ohľadom na životné prostredie i rodinný rozpočet. Počas tohto týždňa nájdete v priestoroch reuse centra rozšírenú ponuku rôznych potrieb pre mamičky, budúce mamičky ako je tehotenské oblečenie či oblečenie na dojčenie, rôzne potreby ako odsávačky či sterilizátory, ale aj tématické knihy. Počas tohto týždňa môžete veci do reuse centra taktiež priniesť v max množstve 2 tašky bežnej veľkosti.

14. 2. Valentínsky kurz výroby kozmetiky pre dvojice (16.30-18.00)
Príďte stráviť príjemný večer vo dvojici na sviatok sv. Valentína a vyrobte si spolu krém na holenie z prírodných ingrediencií. Strávte sviatok zaľúbených vo dvojici, naučte sa niečo nové a darujte si zážitok a čas pre seba. Na kurze si prakticky ukážeme, aké alternatívy bežných produktov používať a ako si kozmetiku vyrobiť doma jednoducho a lacno. Venujte kurz ako darček milovanej osôbke a strávte spolu príjemný večer. Kurz je skvelou príležitosťou ako sa naučiť niečo nové a zabaviť sa pri spoločnej aktivite.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto s prihlásením neváhajte.
Cena kurzu: 34,9 eur / dvojica
V cene kurzu je zahrnuté lektorné, materiál potrebný na výroby 2 krémov na holenie (pánsky a dámsky) a pohár vína, kávy alebo čaju podľa vášho výberu :)

15. 2. Umelecký kurz pre dospelých: Večerné kreslenie portrétu (16.30-18.00)

Kreslenie je aktivita, ktorá je prirodzená každému a každý z nás dokáže byť kreatívny. Príďte sa presvedčiť o tom, že aj vy ste kreatívna osôbka. V úvode sa s lektorkou Katkou oboznámime s materiálom a potrebnými pomôckami, a pomocou krátkych cvičení sa rozkreslíme. Tentokrát sa na kurze naučíme základy kreslenia portrétu. Umelecké kurzy sú skvelou príležitosťou ako si dopriať čas pre seba, zastaviť sa uprostred pracovného týždňa, naučiť sa a rozvíjať novú zručnosť. Kurz je vhodný pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí majú skúsenosť s ceruzkami a chcú si osviežiť svoje zručnosti. Príďte stráviť príjemný večer do priestorov komunitnej Zdieľanej dielne.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 24,90 eur
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky na maľovanie, lektorné, voda na osvieženie.

16. 2. Vyrob si vlastné voňavé mydlo (16.30-18.00)
Naučte sa vyrobiť mydlo z prírodných ingrediencií. Výroba je jednoduchá, zábavná a fantázii sa medze nekladú. Privoňajte si k esenciálnym olejom, vyberte si sušený kvet či bylinku, pridajte štipku farbiva a mydlovú hmotu a vaše mydlo je na svete. Z kurzu si odnesiete dve originálne, vlastnoručne vyrobené prírodné mydlá. Venujte kurz ako darček blízkej osobe a strávte spolu príjemné chvíle tvorením. Kurz je vhodný aj pre deti, účasť rodiča je nutná pri deťoch do 8 rokov.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 17,90 eur 
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu 2 kusov mydiel, lektorné, voda na osvieženie.


18.2. Sobotný kurz pre malé baterky: Vyšívame vrecko na desiatu (10.00-12.00)
Na obľúbené kurzy pre deti sa môžete tešiť aj v mesiaci február. Sobotné doobedia sú v Baterkárni venované špeciálne deťom a učeniu sa novým zručnostiam. Tentokrát sa budeme s deťmi učiť krok po kroku vyšívať s našou lektorkou Miškou. Deti sa naučia pracovať s ihlou a bavlnkou a samé si vyšijú svoj vlastný návrh na desiatové vrecko, ktoré si z kurzu odnesú. Naučia sa tak základom ručného vyšívania, ktoré môžu ďalej rozvíjať doma alebo na ďalších našich pripravovaných kurzoch.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 24,90 eur 
Kurz je vhodný pre deti od veku 8 rokov.
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu a vrecko, ktoré si deti vyšijú, lektorné, voda na osvieženie.

21.2. Kurz výroby voskových obrúskov (16.00-17.30)
Pridajte sa k nám na našom tvorivom kurze výroby voskových obrúskov a naučte sa vyrábať krásne a užitočné fólie, ktoré potešia aj ako darček. Voskové obrúsky sa v poslednej dobe tešia veľmi veľkej obľube ako „eko“ náhrada k potravinárskej fólii. Využiť ich môžete napríklad na zabalenie zvyškov ovocia a zeleniny, desiaty či ako pokrývku misky na uskladnenie potravín. Vhodné sú tiež na prenos mydiel a tuhých šampónov pri cestovaní. Predstavivosti sa medze nekladú, tieto obrúsky sú naozaj univerzálne.Ich úžasnou výhodou je, že ich môžete používať opakovane a tak netvoríte zbytočný odpad. Zároveň pri ich výrobe možno použiť zvyškové látky, ktoré tak isto zachránite pred vyhodením.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 17,90 eur 
Kurz je vhodný aj pre deti, do veku 8 rokov je nutný sprievod rodiča.
V cene kurzu je zahrnutý materiál na výrobu 2 kusov voskových obrúskov, lektorné, voda na osvieženie.

21.2.-25.2. Pravidelný týždeň oblečenia pre dospelých

Fast fashion, minimalizmus /materializmus, zbytočné vyhadzovanie, “nemám to komu dať“, už som z toho vyrástla/ol, nepáči sa mi to, už to nie je trendy a pod. Pokiaľ ste sa našli aspoň v jednom z týchto slov, tak tento týždeň je ako stvorený pre vás! V priestoroch reuse centra bude pre vás pripravená ponuka oblečenia a doplnkov pre dospelých z druhej ruky za symbolické príspevky. Symbolické príspevky putujú na podporu činnosti centra a občianskeho združenia SaUvedom.

23.2. Umelecký kurz pre seniorov a seniorky: Maľovanie technikou akvarelu (10.00-12.00)
Doobedné časy kurzov sú v Baterkárni vyhradené pre seniorov a seniorky. Kurz je vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť základom maľovania touto technikou alebo majú s maľovaním skúsenosti a chcú si prísť oddýchnuť a venovať si čas pre seba. Tentokrát s lektorkou Natáliou budeme maľovať prírodný motív kvetov pomocou techniky kolorovanej kresby. Táto technika v sebe spája maľovanie akvarelom, ktoré je dotvorené kresbou cerouzou alebo perom. Maľovanie je aktivita, ktorá dokáže pomôcť odohnať stres či napätie, rovnako ako čítanie knihy alebo počúvanie relaxačnej hudby. Na rozdiel od spomínaných dvoch aktivít je pri maľovaní výsledkom nie len oddýchnutá myseľ, ale aj jedinečné vlastnoručne namaľované umelecké dielo.
Kapacita kurzu je obmedzená, preto sa poponáhľajte a uchmatnite si svoje miesto už teraz.
Cena: 21,90 eur 
V cene kurzu je zahrnutý materiál a pomôcky na maľovanie, lektorné, voda na osvieženie.

25.2. Pravidelný SWAP oblečenia pre dospelých (10.00-12.00)
Príďte dať šancu kúskom z druhej ruky u nás v reuse centre na pravidelný SWAP oblečenia pre dospelých. Nájdete na ňom tričká, bundy, nohavice, opasky, kabelky a iné. Je to veľmi jednoduchý a zároveň udržateľný spôsob, ktorým si obnovíte šatník bez zbytočného nakupovania nového oblečenia.

VSTUPNÉ: 0€, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 eur.
Prihláste sa na kurzy na webovej stránke: www.baterkaren.sk
V prípade otázok nás kontaktujte:
e-mail: natalia@baterkaren.sk
tel.č.: +421 911 833 114

 
 
 
 

Čo sa deje v regióne
jún 2024
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ubytovanie na mieru