Trnavský JAZZyk s osobnosťami domácej i zahraničnej hudobnej scény

Prvý augustový víkend v Trnave už tradične patrí jedinečnému medzinárodnému open air festivalu Trnavský JAZZyk. Jeho trinásty, a veríme, že aj šťastný ročník sa uskutoční 5. a 6. augusta od 19.00 do 00.00 h v mestskom amfiteátri.

Festival má už stabilné miesto nielen medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v našom najstaršom kráľovskom meste, ale vďaka kvalitnej dramaturgii sa zaradil aj medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku.

Ako má každý jazyk svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival v duchu svojho názvu, ktorý je konotáciou aj na špecifický a dodnes živý „trnafský jazyk“, ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music, až po súčasný jazz.

Do Trnavy opäť prídu osobnosti domácej, no najmä zahraničnej hudobnej scény – špičkoví umelci z Českej republiky, Poľska, Nórska, Nemecka, Turecka, Indie a USA.

Známe zoskupenie Jazzanova má na Slovensku množstvo priaznivcov. V amfíku im rozprúdi krv v žilách svojím jazz-funkovým setom v podaní live kapely s americkým spevákom Paulom Randolphom. Pred nimi sa predstaví nový projekt Eugena Vizváryho pod názvom Part II: For Jaco, ktorým vzdá hold basgitarovej legende.

V sobotu vystúpi fenomenálny huslista Adam Baldych spolu s Helge Lien Triom z Nórska. Headlinerom Trnavského JAZZyku bude svetoznámy indický perkusionista Trilok Gurtu so svojou skupinou.

Oba festivalové dni otvoria domáce orchestre – v piatok Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band a v sobotu tradičný Fats Jazz Band.

Jazzovú atmosféru v mestskom amfiteátri, ktorý poskytuje ideálne zázemie pre festival, spríjemní aj chill-out zóna a jam session vždy po hlavnom programe.

Lístky sú ešte stále v predaji v sieti ticketportal.sk.

 

29. 7. 2016

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
marec 2023
2PO 2UT 2ST 2ŠT 2PI 2SO 2NE
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Ubytovanie na mieru