Radničné hry do Trnavy prinesú nielen Lasicu, Csongora, ale aj fašírky a kumšt

Malý divadelný festival pod holým nebom s názvom Radničné hry, ktorý sa uskutoční 25. a 26. júna aj tento rok poteší všetkých milovníkov výnimočných hereckých výkonov, smiechu a dobrej nálady. Nenechajte si preto ujsť netradičnú atmosféru letného podvečera plnú divadla na nádvorí trnavskej radnice. Prvý deň festivalu prekvapivo nebude patriť ani hre, ani dráme, ani tragédii a ani muzikálu, ale rozhovorom. Milan Lasica a Milan Kňažko vám v predstavení s názvom Na fašírky mi nesiahaj predvedú to najbežnejšie, s čím sa v našich životoch stretávame. Poznáte tú nutkavú potrebu rozhovoru, vymieňania si názorov, alebo len takého obyčajného utvrdzovania sa vo vlastnom presvedčení? Ak vám cudzie nie je ani mudrovanie o kolese, ktoré ešte nikto nikdy nevymyslel, predstavenie venované pamiatke Júliusa Satinského a Jaroslava Filipa bude pre vás ako stvorené.

Druhý deň Radničných hier bude plný tej najväčšej radosti – škodoradosti. Ak chcete zistiť, ako blízko je od priateľstva k nenávisti, pozrite si komédiu Kumšt v podaní Csongora Kassaia, Martina Mňahončáka a Gregora Hološku plnú humorných situácií a dramatických zvratov. Táto divadelná hra bola preložená do viac ako 30 jazykov a bezpochyby patrí medzi najúspešnejšie komédie súčasnej francúzskej dramatičky Yasminy Rezy.

Mestská samospráva ani počas Radničných hier nezabúda na detských divákov, preto pre nich pripravila veselé divadelné predstavenie. Lístky si budete môcť zakúpiť v sieti Ticketportal (Na fašírky mi nesiahaj, Kumšt)a v turistickom informačnom centre v mestskej veži. Detské predstavenie bude zdarma.


1. 6. 2015

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
september 2020
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru