Proma Frajdej: mladé trnavské kapely, skúsení hudobníci a nevšedné exhibície

Počas dvoch júlových piatkov sa pod holým nebom v Sade Antona Bernoláka uskutočnia koncerty tých najzaujímavejších kapiel, ktoré tvoria vlastnú hudbu. Podujatie Proma Frajdej, ako naznačuje samotný názov, je určené predovšetkým mladým ľuďom a za šesť rokov od svojho vzniku sa mu podarilo vytvoriť neformálny priestor pre prezentáciu mladých trnavských a netrnavských hudobníkov. Dramaturgia je postavená na troch koncertoch za večer, prvé dve kapely sú vždy zložené z mladých trnavských muzikantov, tretiu tvoria skúsenejší interpreti, ktorí už majú na slovenskej hudobnej scéne svoje miesto. Týmto sa pre mladých hudobníkov vytvorila možnosť konfrontovať svoju tvorbu so skúsenejšími autormi, čím získavajú dôležité skúsenosti, ktoré ich môžu posunúť ďalej. Večerná promenáda vytvára uvoľnenú atmosféru, v ktorej sa neskúsenejším hudobníkom ľahšie prezentuje pred väčším publikom.
Cieľom mestskej samosprávy je ponúknuť podujatie, ktoré pritiahne pozornosť mladých ľudí, umožní zmysluplné využívanie voľného času počas prázdnin a dokáže inšpirovať. Proma Frajdej zároveň odkazuje mladým, že na kvalite záleží a je potrebné na sebe tvrdo pracovať. Nejde len o hudbu, na podujatí je priestor aj pre Trnavčanov, ktorí chcú ukázať v čom sú dobrí. Túto možnosť už využili desiatky mladých tanečníkov, skateboardistov, inline korčuliarov či výtvarníkov.

PROGRAM:
 

17. JÚL 2015

IMPACO TRIO

Impaco štýl by sa dal charakterizovať ako kultivovaný pop s prvkami jazzu, r´n´b, klasiky, filmovej hudby s groovovým základom, ktorý je otvorený experimentom a novým postupom. Celá tvorba vzniká výhradne improvizáciou na základe emócií, preto tejto kapele pri hraní naživo tvorivosť nikdy nechýba.

EUFÓRIA

Zoskupenie kvalitných trnavských hudobníkov, ktorí interpretujú skladby z vlastnej dielne v duchu chytľavého groovu a funku. Kapela garantuje, že poslucháčov nabije energiou a eufóriou.

SAMUEL HOŠEK a band

Samuel Hošek už svojím debutovým singlom ukazuje obrovský talent a potenciál. A to nielen v hudbe, ale aj v jej vizuálnom stvárnení. Samuel sa doteraz pohyboval najmä na jazzovej scéne, pôsobí napríklad v zoskupení Swing Society Orchestra, je spevákom akustického tria Hangsome a spoluzakladateľom holograficko-hudobného zoskupenia Electric Sabina, ktoré je jeho „vesmírnym úletom“.

STYLEUNITS (tanečná exhibícia)

Táto skupina vám priblíži rôzne hip hopové štýly - new style, hype, MTV style, dancehall a house.
 

31. JÚL 2015

SPEKTRUM

Kapela Spektrum vznikla pred štyrmi rokmi. Tvoria ju tri speváčky, jeden spevák, bubeník, klaviristka, dvaja gitaristi, basgitarista a huslistka. Tematické zameranie tvorby je orientované gospelovo, avšak činnosť a pôsobenie kapely je rôznorodé. Začínali hraním na svadobných obradoch, svätých omšiach a adoráciách, ale postupne sa dostali aj na pódiá benefičných koncertov či iných kultúrnych podujatí. Ich repertoár je pestrý, tvoria ho nielen vlastné piesne, ale aj prebraté skladby. V tomto roku nahrali debutový album s názvom Po kúskoch.

BUGOBROS

BugoBros & 6th Sense Trio je projekt etablovaných slovenských hudobníkov ? bratov Bugalovcov a Eugena Vizváryho. Ich playlist tvoria originálne kompozície a moderné aranžmány jazzových štandardov.

MACA A KAPELA ROKA

Slovenskú hudobníčku a herečku Marcelu Vilhanovú môžete poznať zo známej skupiny Sto Múch, či z jej pôsobenia v Radošinskom naivnom divadle. Jej piesne prinášajú svet plný fantázie, predstavivosti a priliehavých, vtipných, aj ironických textov.

OnMove (exhibícia)

 

 

7. 7. 2015

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
september 2020
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru