Na Kapitulskú čoskoro zavíta Trnavský rínek – opäť sa bude korzovať

Kapitulská ulica v Trnave sa 13. mája 2017 od 9. do 17. hodiny opäť uzavrie pre autá a otvorí pre ľudí. Trnavský rínek tu už tradične ponúkne svojim návštevníkom a návštevníčkam poctivé produkty vyrobené na Slovensku, chutné jedlá a špeciality od približne sto predajcov a predajkýň. Samozrejme, nebude chýbať ani celodenný program pre deti i dospelých.

Ak máte radi trhy a ich atmosféru, Trnavský rínek si určite vychutnáte: máj sľubuje už takmer letné slnečné dni a krásna zelená Kapitulská ulica s priľahlým Námestím sv. Mikuláša očaria každého. Ulica i námestie sa zmenia na korzo plné stánkov a stolov ponúkajúcich nielen poctivé slovenské výrobky, ale i produkty priamo od šikovných Trnavčanov a Trnavčaniek – originálne klobúky od Alate, detské ručne maľované oblečenie od DaLinky, dámske a detské oblečenie z dizajnérskych látok od značky Fairy Tale, textilné zvieratká od Haraburdart, pletené košíky od Ribiššky a mnoho iného. Organizátori z neziskovej organizácie Bronco vybrali pestrú paletu predajcov a predajkýň a sľubujú aj veľa noviniek, ktoré ste na rínku zatiaľ nemali možnosť vidieť.

Milovníci pouličného jedla budú môcť ochutnať skvelé hamburgery z kvalitných surovín, domáce parené buchty pripravované na sladko, ale aj na slano, japonské pirôžky, voňavé karamelové wafličky, kaše, palacinky či rôzne zákusky. Svoje sirupové limonády ponúknu už tradične Herbert sirupy, no budete môcť ochutnať aj slovenský cider či remeselné pivo Karpat z Hrnčiaroviec nad Parnou.

Hudobne Trnavský rínek otvorí Balkansambel – zoskupenie skvelých muzikantov zbláznených do balkánskej hudby a všetkých hudobných prejavov zaváňajúcich etno-hudbou. Príjemnú náladu a atmosféru po dobrom obede navodí komorný sláčikový Mucha Quartet, ktorý zahrá čardáš, bolero či tango. Tešiť sa však môžete aj na trnavskú kapelu Tribido a ich chytľavé piesne a melódie. Na komentovanej prehliadke so skúsenou sprievodkyňou Emíliou Izakovičovou budete mať opäť možnosť dozvedieť sa niečo viac o Trnave.

Rínkovská sobota nezabudne ani na deti – mnoho tvorivých dielní pripravia dobrovoľníci a dobrovoľníčky zo škôlok Meduška a Lollipop a jazykového centra Asmina. Väčšie i menšie deti počas mnohých aktivít zapoja nielen svoju fantáziu, ale i šikovné ruky (a rodičov). Okrem toho ich čakajú aj dve predstavenia bábkového divadielka priamo na ulici.

Svoje aktivity a výrobky predstavia i trnavské mimovládne organizácie Klub vozíčkarov, Krízové stredisko Trnava, Azylový dom Tamara, ale i program Buddy, ktorého cieľom je spájať deti z detských domovov s dobrovoľníkmi.

Organizátori z neziskovej organizácie Bronco dávajú do pozornosti aj infostánok participatívneho plánovania Mesta Trnavy, kde sa návštevníci a návštevníčky trhu budú môcť vyjadriť k návrhom na obnovu parku na Kapitulskej ulici.

Tak ako vždy, Trnavský rínek nebude iba o nakupovaní, ale najmä o stretnutiach ľudí a príjemnom sobotnom korzovaní v centre mesta.

Foto: kamarianphotography

4. 5. 2017

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
november 2022
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru