Májový kvet zmení Trojičné námestie na kvitnúci záhon

Máj – čas lásky, sviatok matiek a rozkvitajúca príroda – to všetko spojí dovedna jedno z najobľúbenejších podujatí roka, trnavský kvetinový rínok Májový kvet. Od stredy 10. do piatka 12. mája Trojičné námestie už po ôsmy raz rozkvitne nespočetným množstvom letničiek, trvaliek, okrasných drevín, zeleninových sadeníc a voňavých bylín.

Kreatívni návštevníci Májového kvetu môžu načerpať inšpiráciu v stánku študentov Strednej odbornej školy z Rakovíc, ktorí budú na kvetinovom rínku každý deň od 10. do 16. hodiny predvádzať ukážky netradičného aranžovania balkónových výsadieb a kvetinových dekorácií, kompozícií do žardiniér, kytíc pre mamy či aranžmánov na klobúky. Návody na aranžovanie vencov z kvetov a bylín aj s praktickými ukážkami nám ponúknu vo štvrtok a piatok od 14. do 18. hodiny členovia Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov, pre deti sú pripravené tvorivé keramické dielne a čítanie v réžii Knižnice Juraja Fándlyho. Pretože krása kvetov a žien sa navzájom dopĺňa, v stredu od 10. do 17. hodiny a vo štvrtok aj v piatok od 9. do 13.30 nebude chýbať ponuka kozmetických a kaderníckych služieb študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb. Pre obdivovateľov japonského záhradníckeho umenia bude v západnom krídle radnice otvorená výstava bonsajov a suiseki. Atmosféru kvetinového rínku podfarbí živá hudba rôznych žánrov.

Neodmysliteľnou súčasťou Májového kvetu sa stal mobilný kvetinový záhon, ktorý opäť rozprestrie na Trojičnom námestí svoje krídla. Druhová skladba výsadby, farebnosť a vzory „peria“ však budú celkom iné, nové. Nezvyčajné atraktívne trvalky, ktoré minulý rok priťahovali nielen pohľady okoloidúcich, ale aj včely, motýle a čmeliaky, našli svoje miesto v záhonoch na Študentskej ulici. Po ročnej prestávke sa na námestie vráti pergola s popínavou zeleňou, ktorá kompozične krídla prepojí a vytvorí pomyselný vstup k Trojičke v smere od Divadelnej ulice. 

Na úspešnú minuloročnú premiéru nadviaže Landart na Hlavnej ulici. Tento májový darček vo forme výtvarno-architektonickej premeny dláždených plôch trnavského korza na živú zelenú oázu ponúkne Trnavčanom nielen krásny pohľad, ale aj možnosť odpočinku na tráve. Cieľom akcie je propagácia ochrany zelene a signál občanom, že skvalitňovanie a rozširovanie plôch zelene patrí k prioritám samosprávy.

Príďte sa aj vy potešiť krásou na Májovom kvete a odneste si z nej kúštik domov vo forme sadeníc, inšpirácie, príjemných zážitkov a peknej spomienky. Srdečne vás pozývame.

3. 5. 2017

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
december 2023
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru