Letná Zóna bez peňazí bude už túto sobotu na pešej zóne

Knihy, šperky, tašky, školské potreby, letné zachovalé oblečenie, hračky, drobné kuchynské potreby – to všetko môžete priniesť na letnú zónu bez peňazí, ktorá sa uskutoční 4. júla 2015 v priestoroch bývalého kníhkupectva pod stĺpami na Hlavnej 8 v Trnave.

Urobte druhým radosť

Na zónu môže prísť každý, kto chce druhým či sebe urobiť radosť. A to všetko bez peňazí. „Cieľom podujatia je darovať veci, ktoré sú pekné, majú stále hodnotu, ale už ich doma nepotrebujeme. Na druhej strane môžu si môžu nájsť nového majiteľa a poslúžiť druhým,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Petra Nagyová.

Trnavčania môžu priniesť veci, ktoré sú ešte využiteľné a majú svoju hodnotu. „Minulý rok si napríklad nového majiteľa našiel kočík, detský bicykel a dokonca autosedačka. Na zóne uvítame potreby do domácnosti, školské potreby, ale aj trvanlivé potraviny ako cestoviny, múku, strukoviny, cukor či konzervy, ktoré sú ešte v záruke. Tie poputujú ľuďom a rodinám v núdzi, o ktoré sa v meste starajú charitatívne organizácie,“ dodáva ďalšia z organizátoriek Lenka Juríková.

Veci zo zóny poputujú núdznym

Veci, ktoré po zóne ostanú, poputujú rodinám ľuďom v núdzi a organizáciám ako Kocúrkovo, Trnavská arcidiecézna charita, Červený kríž a ďalším, ktoré sa im venujú.
Mnohé organizácie, ktoré fungujú v našom meste, robia nenahraditeľnú prácu. Často ich nepoznáme a málokedy si to uvedomujeme. Aj takýmto spôsobom chceme ukázať ľuďom v meste, aby sme si viac všímali svojich susedov a pokiaľ je to možné, robili spoločne niečo pre svoje okolie,“ vysvetľujú organizátorky.

Zároveň upozorňujú, že počas zóny budú zbierať len zachovalé a hodnotné veci. „Cieľom zóny nie je upratať si šatník a vyhodiť staré veci po sebe či príbuzných, ktorých nám je ľúto. Z oblečenia budeme zbierať výlučne zachovalé, čisté a bežne nositeľné letné oblečenie, ktoré nie je staršie ako 5 rokov,“ vysvetľujú.

Do Zóny bez peňazí sa zapája čoraz viac dobrovoľníkov. Aj vďaka nim sa počas nej opäť otvorí útulná čajovňa, v ktorej nebudú chýbať rôzne dobroty, detský kútik a  tvorivé dielne pre deti. Organizátorky uvažujú aj nad susedským piknikom.
 

1. 7. 2015

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
september 2020
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru