Ekofest 2018 ponúkne pestrý program plný filmov, koncertov aj bohatých sprievodných podujatí

Jedenásty Ekofest sa uskutoční 21. a 22. júna 2018 v kine Hviezda a 23. júna otvorí leto v Kamennom mlyne s bohatým a rôznorodým programom v amfiteátri, na kúpalisku a v salóniku hotela Koliba. Environmentálny benefičný festival Ekofest vznikol v roku 2008 v Trnave ako jediný svojho druhu v strednej Európe a odvtedy sa koná pravidelne každé leto. Z výťažku Ekofestu bolo dovedna v Trnave vysadených 155 stromov, 200 kríkov ruží a založené boli aj trávniky s lúčnymi kvetmi. Bránami Ekofestu prešlo doposiaľ vyše 20 000 návštevníkov.
Koncerty v sobotu 23. júna otvoria o 15.30 h víťazi súťaže City music show, ktorými sa s jasnou prevahou stala rocková formácia Pell Mell 59. Po nich sa na pódiu predvedie trnavská indie rocková kapela Family Friend, po ktorej budú nasledovať Chronic Sleepers a známa slovenská kapela Smola a hrušky, ktorej veselé tanečné tóny roztancujú Ekofest. V koncertnom programe nebude chýbať ani skupina Arzén, spájajúca rockovú hudbu s folklórnymi motívmi. Headlinerom Ekofestu bude známy slovenský spevák, skladateľ, hudobný producent, textár a fotograf Peter Nagy, ktorý na Ekofeste vystúpi po prvýkrát aj so svojou kapelou Indigo. Hudobný program vyvrcholí vystúpením kapely Inekafe, ktorá na Ekofeste odpáli trnavské leto.
Jedenásty Ekofest bude bohatý aj na mnohé sprievodné podujatia, ktoré budú opäť bezplatné a uskutočnia sa počas troch dní. Dominovať im bude premietanie dvadsiatich filmov. V kine Hviezda sa už vo štvrtok 21. júna a v piatok 22. júna od 8.30 h budú premietať rôzne dokumentárne filmy s environmentálnou a osvetovou tematikou vyhradené pre trnavské školy. Po premietaní sa v kine uskutoční audiovizuálna výstava z dielne zahraničných umelkýň Lisa Rave a Julieta Aranda s názvom How to write the planet? (Ako písať planétu?)
Sprievodné podujatia sa na tretí deň v sobotu 23. júna budú konať predovšetkým v salóniku hotela Koliba v Kamennom mlyne. V rámci troch prednášok budú mať návštevníci možnosť diskutovať na témy manažment krajiny, voda pre ozdravenie klímy v Trnave alebo o Slovensku bez geneticky modifikovaných organizmov. Po prednáškach sa uskutoční premietanie dvoch krásnych filmov z produkcie významného slovenského ochranára, ekológa a filmára Erika Baláža s titulmi Živá rieka a Vlčie hory.
Pripravený bude aj program pre deti, ako aj športový program na kúpalisku Kamenný mlyn, kde si budú môcť návštevníci zahrať petang, kolky, plážový volejbal, stolný futbal, biliard a v prípade priaznivého počasia sa budú môcť okúpať aj v bazéne, v ktorom budú pripravené bránky na vodné pólo a basketbalový kôš. Vstup na kúpalisko bude pre návštevníkov Ekofestu po preukázaní sa platnou vstupenkou alebo náramkom z Ekofestu bezplatný. Tradičnou súčasťou sprievodného programu budú aj prezentácie rôznych environmentálnych združení a organizácií v amfiteátri.
Po skončení festivalu bude zabezpečený odvoz návštevníkov mimoriadnymi polnočnými linkami č. 2 a 13 smerom na Linčiansku a cez Družbu až po zastávku Tesco. Organizátori zabezpečili aj posilnenie stánkov s občerstvením s cieľom eliminovať čakacie doby na jedlo a nápoje.
Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji po 8 eur v sieti Ticketportal, aj v CD Aquariuse. Na mieste bude vstupné 10 eur, deti do 10 rokov, seniori od 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma. Výťažok bude venovaný na výsadbu zelene v meste Trnava. Viac informácii získate na: www.ekofest.sk

13. 6. 2018

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
november 2022
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru