Advent v Trnave sa začne už o niekoľko dní. Stretneme sa pri vianočnom strome na Trojičnom námestí

Trojičné námestie sa už o niekoľko dní premení na malé mestečko, ktoré spoznáte nielen podľa vianočného stromu, dreveného betlehemu, výzdoby a drevených domčekov, ale tiež podľa vône škorice, vareného vína, medoviny, trdelníkov, ihličia a včelieho vosku. Je tu opäť advent, čarovný čas očakávania najkrajších sviatkov roka a Mesto Trnava pokračuje v tradícii predvianočných trhov. Na Trojičnom námestí v piatok 29. novembra o 18. hodine spolu rozsvietime vianočný stromček a potom populárna vokálna skupina Fragile roztočí kolotoč vystúpení, ktorý sa zastaví až 22. decembra.
„Trnavčanom a návštevníkom mesta chceme priniesť taký program, ktorý bude citlivo dopĺňať predvianočnú atmosféru. Zostavovali sme ho preto s dôrazom na to, aby zahrial dušu ako pohár horúcej medoviny a doprial oddych uponáhľanej mysli,“ hovorí vedúci úseku kultúry na Správe kultúrnych a športových zariadení mesta Trnavy Peter Cagala. .
A na čo všetko sa teda môžeme tešiť? Na hlavnom pódiu sa uskutoční dovedna štyridsaťosem vystúpení rôznych hudobných žánrov. Vystrieda sa tam približne šesťsto detí z trnavských materských a základných škôl, aby nám dokázali svojím spevom, ako veľmi sa tešia na Vianoce. Silné zastúpenie budú mať aj folklórne súbory z Trnavy a okolia, ktoré nám pripomenú ľudové tradície a naše zvyky. Priestor dostanú viacerí trnavskí umelci, ale aj známe slovenské kapely.
Každú sobotu o 17. hodine na hlavnom pódiu spevácky zbor z niektorej trnavskej farnosti zapáli sviecu na adventnom venci. Silným zážitkom bude aj tento rok návšteva Mikuláša, ktorý so svojím záprahom príde najskôr na Námestie svätého Mikuláša, aby potom na Trojičnom námestí predstavil svoj hudobný darček, tentokrát obľúbený detský program Spievankovo.
„Okrem toho sme pripravili množstvo sprievodných podujatí. Nebudú chýbať 4 adventné koncerty, predvianočné tvorivé dielne pre deti na Hlavnej ulici pod stĺpmi, stredoveké trhy na Námestí svätého Mikuláša, divadielka v západnom krídle radnice, výstupy na mestskú vežu s lampášom a adventné prehliadky mesta,“ dopĺňa Peter Cagala.
Silvestra budú môcť osláviť deti s rodičmi o 17. hodine na Trojičnom námestí na mini disko-šou, ktorá vyvrcholí ohňostrojom. Nový rok 2020 slávnostne privítame 1. januára o 15. hodine tradičným Novoročným koncertom v Kostole sv. Jakuba.
Nedajme sa vtiahnuť do hektických príprav Vianoc. Advent by mal byť obdobím pokoja a radostného očakávania. Nechajme sa osloviť jeho atmosférou, porozprávajme sa s priateľmi pri poháriku voňavej medoviny, podporme kúpou ručne vyrobeného darčeka v charitatívnom stánku tých, ktorí sú na pomoc druhých odkázaní, zabavme sa pri dobrej muzike a vráťme sa na chvíľku do detstva s našimi deťmi pri rozprávkach na radnici. Stretneme sa už čoskoro na Trojičnom námestí. Srdečne vás pozývame.
Všetky informácie o programe nájdete na advent.trnava.sk


 

21. 11. 2019

 

Zdroj: www.trnava.sk

 
 

Čo sa deje v regióne
jún 2024
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ubytovanie na mieru