Winter JazzFest Trnava 2020 ovládne Generácia Z

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť prinášajú jubilejný V. ročník zimného jednodňového jazzového festivalu v najstaršom slobodnom kráľovskom meste. Winter Jazz Fest Trnava 2020 sa začne 28. februára o 19.00 h v Malom Berlíne na Štefánikovej 4.

Tohtoročný Winter Jazz Fest hrdo prezentuje „crème de la crème” najmladšej generácie slovenskej hudobnej scény. Najväčším lákadlom bude bezpochyby deväťročný hudobný multitalent, zázračný basgitarista Aron Hodek, ktorý svojím inštrumentálnym prejavom zaujal už takmer celý hudobný svet. Pravidelne navštevuje Los Angeles a dostáva vždy nové ponuky na spoluprácu od svetových interpretov a producentov.

V sólovom projekte Aron The Bassist ho sprevádza domáca špička. Jeho starší brat David Hodek má podobnú kariéru ako Aron, spolupracoval už s množstvom prvotriednych umelcov a dnes je z neho medzinárodne rešpektovaný hudobník. Zostavu dopĺňajú hudobníci, ktorých netreba zvlášť predstavovať – Michal Bugala, Eugen Vizváry a Richard Csino.

Ako hlavný Aronov hosť a headliner festivalu sa predstaví jedna z najvýraznejších postáv súčasného jazzu, výnimočný saxofonista a uznávaný raper v jednej osobe, jedinečný Soweto Kinch z Veľkej Británie. Na produkciu svojho plánovaného jazzového albumu ho oslovila aj hviezdna Amy Winehouse, žiaľ, znemožnila to jej predčasná smrť.

Jedinou zástupkyňou nežného pohlavia bude tento rok pôvabná mladá jazzová speváčka Kristína Mihaľová. Spolu s talentovaným gitaristom Jakubom Šedivým patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény. Na naše pomery neobyčajné duo vyhralo súťaž mladých talentov Bratislavských jazzových dní, aj súťaž Jazz Start Up 2019. Minulý rok si ich vybrala ako predskokanov na koncerte v bratislavskom Istropolise svetová jazzová legenda Dianne Reeves, sú nominovaní v ankete Rádia_FM – Radio_Head Awards v kategórii Objav roka a v tomto roku plánujú vydať svoj debutový album.

O energické „entrée” sa postará formácia vedená ďalšou neobyčajnou osobnosťou. Šestnásťročný hráč na bicie nástroje Mattia Müller zbiera hudobné ocenenia a expanduje na domácej hudobnej scéne raketovým tempom. Líder Mattia Boyzz je okrem svojich inštrumentálnych zručností aj nádejným autorom, dôkazom sú ceny v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a v súťaži JAZZ Start up. Treba pripomenúť, že priemerný vek zoskupenia je 21 rokov.

Príďte a buďte priamymi svedkami prerodu súčasných mladých umelcov na budúce osobnosti hudobnej scény aj za hranicami našej krajiny.

Winter JazzFest Trnava je realizovaný s finančnou podporou Mesta Trnava a Fondu na podporu umenia.

Vstupné: 15 eur, predpredaj: https://www.ticketportal.sk/event/Winter-JazzFest-Trnava a predajné miesta Ticketportal

 

14. 2. 2020

 
 
 

Čo sa deje v regióne
november 2022
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru