Trnavský rínek ponúkne pestrú paletu slovenských výrobkov od osvedčených aj nových predajcov

Po krásnom horúcom lete sa môžeme tešiť na farebný jesenný Trnavský rínek. Uskutoční sa v sobotu 14. októbra od 9. do 17. hodiny v najkrajšej časti Trnavy – na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša.

Na jesennom rínku sa predstaví vyše sto predajcov lokálnych slovenských produktov a výrobkov. A bude z čoho vyberať. Podľa slov spoluorganizátorky rínku Mirky Hlinčíkovej záujem o Trnavský rínek medzi predajcami a predajkyňami z celého Slovenska stále stúpa: „Cez náš online prihlasovací systém sme prijali 215 prihlášok, čo je zatiaľ najvyšší počet, odkedy trh organizujeme. Keďže Trnavský rínek poskytuje obmedzenú kapacitu predajných miest, o to ťažšie bolo naše rozhodovanie. Veríme však, že sa nám podarilo vybrať pestrú paletu osvedčených, ale aj nových predajcov.“

Veľkým lákadlom bude gastro zóna, kde si budete môcť pochutnať na kvalitnom „pouličnom“ jedle. „Novinkou budú skvelé hot-dogy s bohatou oblohou a hranolkami, chuťovo vyvážené mäsové aj vegetariánske hamburgery z kvalitných surovín, remeselné pivá, ale aj sladké klasiky ako šporheltové dolky a famózne zákusky. Nebude chýbať skvelá káva, vína od miestnych vinárov, horúca čokoláda so šľahačkou či chailatte,“ vymenúva Júlia Č. Oravcová.

Organizátorom sa veľmi osvedčilo vytvorenie posedenia so stolmi a lavičkami na Námestí sv. Mikuláša. Aj tentoraz si tam budete môcť pohodlne vychutnať všetky dobroty.

„Na októbrový rínek sme sa snažili pripraviť zaujímavý program pre všetky vekové kategórie návštevníkov,“ hovorí Matúš Hlinčík, ktorý má na starosti kultúrny program. Deti sa už teraz môžu tešiť na bábkové divadielka, „vyjašia“ sa na hudobnom vystúpení Pánka a počas celého dňa sa môžu zabaviť aj v kreatívnych dielničkách v parku.„Náš obľúbený zeleninár prinesie na rínek množstvo oranžových tekvíc, takže si deti môžu vyrobiť a odniesť domov vlastné tekvicové strašidielko,“ dopĺňa Matúš Hlinčík.

Návštevníkov rínku hudobne poteší príjemná muzika v štýle 30. rokov v podaní tria Chick2Chick, brnenská pouličná kapela Urband a electro-swing trnavskej kapely White Melon.

„Trnavský rínek vždy pripravujeme niekoľko mesiacov dopredu a veríme, že aj ten štrnásty sa nám spoločnými silami vydarí a spoločne vytvoríme príjemnú oddychovú atmosféru.“

Trnavský rínek je organizovaný neziskovou organizáciou Bronco v spolupráci s Mestom Trnavou.


Šikmé lúče októbrového slnka majú zvláštnu moc: zlátia jesenné lístie aj naše vlasy a pomáhajú dotvoriť nevšednú atmosféru Trnavského rínku na jednej z najkrajších ulíc historickej Trnavy. Dúfame, že slnko nebude chýbať ani na štrnástom rínku v sobotu 14. októbra. 

5. 10. 2017

 
 
 

Čo sa deje v regióne
marec 2024
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru