So slnovratom prichádza Ekofest a otvára leto v Kamenáči

Trnavské leto v Kamennom mlyne otvorí presne v deň letného slnovratu 21. júna siedmy ročník benefičného environmentálneho festivalu Ekofest. Jeho ideu podčiarkne po prvý raz príjemné prírodné prostredie vynoveného amfiteátra, kde sa uskutočnia koncerty slovenských kapiel Ine kafe, Polemic, DESmod, Zóna A, Konflikt, Helenie oči, Zoči Voči, Wild people, talianskej kapely For Those Afraid a skupiny Gygy z Česka. Novinkou festivalu bude aj športový program na kúpalisku v Kamennom mlyne s turnajmi v triatlone a v stolnom tenise.

Dôvodom zmeny miesta festivalu je nielen výstavba City arény vedľa amfiteátra na Halenárskej, kde sa Ekofest konal v minulých rokoch, a s výstavbou súvisiace mnohé, najmä dopravné obmedzenia, ale aj to, že obnovený amfiteáter v Kamennom mlyne vytvorí podujatiu o poznanie príjemnejšiu atmosféru a svojím prírodným prostredím ešte viac umocní jeho environmentálny rozmer. V novom areáli pripravujeme pre účastníkov Ekofestu viacero noviniek a prekvapení. Prínosom bude v prípade priaznivého počasia aj možnosť využiť kúpalisko Kamenný mlyn hneď vedľa amfiteátra na príjemné letné osvieženie. Kto chce, odskočí si z bazéna rovno na koncerty, a keď ho hudba rozpáli, skočí zas do bazéna, pretože Ekofest 2014 otvorí trnavské leto v Kamenáči,“ povedal s úsmevom riaditeľ festivalu Matej Lančarič.

Dobrým zvykom Ekofestu je premietanie dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou, ktoré sa začne už v piatok 20. júna o 8. hodine v kine Hviezda a potrvá v štyroch pásmach až do neskorého večera. Vstup na premietanie je bezplatný. Bezplatné premietanie filmov bude aj súčasťou sobotného programu v Kamenáči, spoločne s výstavami Gréty ZubovejMatúša Plecha a Priateľov Zeme. Nebudú chýbať ani prezentácie environmentálnych združení, besedy a diskusie. Hovoriť sa bude o projekte komunitného zelovoca v Trnave, o zdravých potravinách, o prínosoch rodinných fariem, a tiež na cyklistickú tému.

Samozrejmosťou je bohatý program pre deti s tvorivými envirodielňami, maľovaním na tvár a možnosťou vyskákať sa do sýtosti na trampolíne. Výťažok z podujatia bude opäť venovaný na výsadbu stromov v Trnave.

Viac informácií o Ekofeste 2014 získate na www.ekofest.sk
Kompletný program EKOFEST-u (PDF)

18. 6. 2014

 
 
 

Čo sa deje v regióne
marec 2021
0PO 0UT 0ST 0ŠT 0PI 0SO 0NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Ubytovanie na mieru