Radničné hry opäť prinášajú do Trnavy najzábavnejšie „kusy“ zo slovenskej divadelnej tvorby

Slnko, dlhé dni, krátke noci, vôňa kávy, levandule a prútené kreslá na uliciach, to je čas leta, keď sa nám žiada odložiť starosti a užiť si naplno každú vzácnu minútu. Napríklad s humorom a skvelým divadelným kumštom, ktorý nám ponúkajú 23. a 24. júna Radničné hry, náš malý divadelný festival pod hviezdnatým nebom na nádvorí radnice.

Vo štvrtok 23. júna o 21. hodine nás tu bude čakať legendárna loď Titanik, nehynúca inšpirácia mnohých príbehov. Jeden z nich od Johna Fiskeho v úprave Milana Lasicu a réžii Karola Vosátku budeme môcť zažiť na vlastnej koži so Svaťom Malachovským a Michalom Kubovčíkom v hre Skaza Titaniku z repertoáru Štúdia L + S, plnej humoru, sebairónie a klaunských gagov.

Foto: http://www.studios.sk

Sľúbili ste si lásku, ale...? Tak možno práve pre vás na mieru je ušitá komédia Sľúbili sme si lásku alebo revolúcia v manželstve od Marty Ferancovej, s ktorou do Trnavy v piatok 24. júna pripláva ďalšia známa Loď – Divadlo v podpalubí. A o čom to bude? Predsa o ľudských vzťahoch a túžbach, nenaplnených, či naplnených predstavách o vlastnom živote a o tom, ako nám plynie medzi prstami – samozrejme, so situačným  humorom a nadhľadom. Všetko sa začalo pred štvrťstoročím počas „Nežnej revolúcie“ na námestí... Dva manželské páry – Valter so Sofiou a Juraj s Lenkou v podaní Adyho Hajdu, Michaely Čobejovej, Lucie Hurajovej a Lukáša Dózu sú zárukou nášho diváckeho zážitku.

Tradíciou Radničných hier sú nielen najzábavnejšie „kusy“ zo slovenskej divadelnej tvorby pre dospelákov, ale aj predstavenie pre deti. Tento rok to bude inscenácia divadla Teatro z Bratislavy Ako sa komár stal kráľom, ktorá sa začne na nádvorí radnice v piatok o 18. hodine Príbeh o namyslenej levici, ktorá si o sebe myslí, že je zo všetkých najkrajšia, najmúdrejšia, najmocnejšia a slnko svieti len pre ňu, deťom zahrajú Andrea Kvašňovská a Andrea Kulasová. Skúsite uhádnuť, kto levicu presvedčil, že v živote sú aj iné hodnoty a na svete sú aj iné krásne veci? Alebo nehádajte, príďte a nechajte sa prekvapiť...

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportál a Trnava Tourism – mestská veža, alebo pred predstavením na radnici

1. 6. 2016

 
 
 

Čo sa deje v regióne
september 2020
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru