Pozvánka na ModelCon 2020 v Trnave, jedinečnú súťaž modelárov v rámci celého Slovenska

ModelCon je názov jedinečnej súťaže, ktorá sa uskutoční v sobotu 1. februára od 9.00 do 16.00 h v trnavskej Mestskej športovej hale. Prídu si tam na svoje nielen modelári, milovníci vojenskej aj civilnej techniky, histórie a historickej techniky, hier s miniatúrami a funkčných modelov, ale iste aj všetci milovníci kreatívnych činností.  

Postavili ste si plastikový model? Tak ste aj vy súčasťou modelárskej komunity. Zaregistrujte svoj model a príďte sa stretnúť s modelármi na ModelCon do Trnavy. Na súťaži uvidíte stovky realistických modelov áut, motoriek, lietadiel, vrtuľníkov, tankov, lodí, ponoriek, sci-fi a fantasy miniatúr či celých scenérií (diorám). Odprezentujú sa aj modelárske kluby zo Slovenska, Čiech a Maďarska.

Vyhodnotenie súťaže o najlepšie plastikové modely sa začne o 15.00 h. Modely budú hodnotené v 26 kategóriách. Špeciálne ceny navyše udelia Modelplac, IFP Publishing, Klub Jolly Rogers Trnava a Asociácia intelektuálnych športov. Ďalšie ceny udelia partneri ModelConu – Mesto Trnava, Airbrushcentrum, M3M, Diorámy a modely, Bílek, KPM Šaľa, Sirahobby a zástupca súťaže Panzer Show. Jakub „Kubrt" Vilingr, autor kníh zo série Průvodce světem plastikového modeláře v spolupráci s nakladateľstvom IFP Publishing udelí špeciálnu cenu pre juniorských modelárov. Špeciálnou cenou Leteckých opravovní Trenčín bude VIP návšteva vrtuľníkového krídla Prešov, kde si výherca vyskúša letecký simulátor vrtuľníka Mi-17 a bude mať k dispozícii statickú ukážku vrtuľníku slovenskej armády UH-60M Black Hawk.

Aby mladí modelári mali s čím súťažiť aj na budúci rok, každý súťažiaci v kategóriách žiaci a juniori dostane od organizátorov model za účasť.

ModelCon však ponúka možnosť príjemne stráviť deň aj záujemcom, ktorí nie sú aktívnymi modelármi. Rozmanitý sprievodný program zaujme určite každého a náhodne vybraní návštevníci pri vstupe dostanú prekvapenie od Slovak Air Force Agency.

Bezkonkurenčnú ponuku modelov a príslušenstva prinesie takmer 20 predajcov zo Slovenska, Česka a Maďarska. Hráči z Warhammer klubu Přerov vás naučia hrať najlepšie stolové a strategické hry s miniatúrami. Uvidíte aj prehliadku najkrajších miniatúrových armád a ich kolorovanie metódou rýchlej maľby predvedie skúsený modelár a hráč. Pripravené je aj predvádzanie správneho používania striekacích pištolí a kompresorov, ktoré si budete môcť vlastnoručne vyskúšať.

Atraktívnosť sprievodného programu posilní aj ukážka plne funkčného modelu vrtuľníka Bell 230 v mierke 1:3 alebo špeciálne upravené kusy vojenskej techniky, ktoré využívajú pri zásahoch členovia Dobrovoľného hasičského združenia Pole.

Milovníkov historických kúskov iste zaujme samohybný protilietadlový komplex PLDvK vz. 53/59 „ješterka”, na svoje si prídu aj priaznivci moderných technológií.

Celé podujatie bude sprevádzané zaujímavými projekciami na plátne, nebude chýbať ani občerstvenie a dobrá káva.

Podujatie ModelCon sa uskutoční pod záštitou Mesta Trnava.

14. 1. 2020

 
 
 

Čo sa deje v regióne
november 2022
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru