Mesto Trnava je partnerom 12. ročníka Roma Spirit

Ocenenie Roma Spirit každoročne upriamuje pozornosť na osobnosti, organizácie, médiá, obce a zamestnávateľov, ktorí sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužití Rómov a Nerómov na Slovensku. Vyhlasovateľmi aktuálneho ročníka sú Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Rozhlas a televízia Slovenska a Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity. Záštitu nad tohtoročným podujatím prevzali prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Mesto Trnava sa stalo partnerom projektu a podieľa sa na jeho realizácii. „Sme radi, že sme súčasťou tejto iniciatívy. Aktivity v rámci Roma Spirit vnímame ako významný krok na podporu začleňovania a integrácie rómskej komunity na Slovensku,“ uviedla viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.  

Nominácie na ocenenie Roma Spirit 2020 môže verejnosť zasielať poštou, e-mailom alebo vyplnením online prihlášky do 12. októbra. Zo všetkých právoplatne prijatých nominácií vyberie prípravný výbor 21 finalistov. O siedmich laureátoch v kategóriách Mimovládna organizácia, Spoločnosť a zamestnávateľ, Obec a mesto, Osobnosť, Média, Kultúra a Čin roka rozhodne medzinárodná odborná porota.


Nominačný spot Roma Spirit - Mudr. Peter Rác

„Oceňovanie Roma Spirit je symbolom podpory všetkých, ktorí sa aktívne podieľajú na posilnení spoločenskej inklúzie, tolerancie a porozumenia. Veríme, že systematickou prezentáciou, verejným ocenením a poďakovaním prispievame k podpore riešenia výziev, k búraniu predsudkov a stereotypov prítomných v našej spoločnosti,” dodala Magdaléna Rothová, riaditeľka ACEC.

O projekte
Roma Spirit už od roku 2009 vytvára multidisciplinárny priestor na podporu sociálnej súdržnosti, rozvoja interkultúrneho dialógu a elimináciu akýchkoľvek prejavov intolerancie. Za uplynulé ročníky bolo na ocenenie Roma Spirit nominovaných 1 566 aktivít, projektov, organizácií a výnimočných osobností. Ocenenie si prevzalo 61 laureátov. Autorkou myšlienky Roma Spirit je Ľubomíra Slušná – Franz, prezidentka ACEC.

Kompletné informácie nájdete na stránke romaspirit.sk a na Facebooku.

5. 10. 2020

 
 
 

Čo sa deje v regióne
december 2023
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru