Kapitulská ulica v máji znova ožije Trnavským rínkom

Prípravy na obľúbený mestský trh Trnavský rínek vrcholia. Už v sobotu 12. mája od 9.00 do 17.00 h môžeme prežiť príjemný deň na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša.
Trnavský rínek v máji oslávi už svoj 6. ročník. Pravú trhovú atmosféru okúsime opäť v najstaršej a zároveň najkrajšej časti Trnavy. Trnavský rínek tu už má svoju tradíciu a aj tentoraz na ňom nájdeme produkty výhradne od slovenských a lokálnych prvovýrobcov a predajcov.

Podľa slov jednej z organizátoriek trhu Júlie Č. Oravcovej sa môžeme tešiť na 120 predajcov – zatiaľ najviac za celú históriu rínku. „Hlavná časť gastro zóny spolu so sedením bude situovaná na Mikulášskom námestí a v hornej časti Kapitulskej ulice. Veríme, že si vyberie každý. Pri výbere gastropredajcov sme mysleli aj na vegetariánov, celiatikov či vegánov. Na námestí vás budú lákať parené buchty, chuťovo vyvážené hot-dogy, slovenské jedlá poňaté na streetfood-ový spôsob, poctivé piešťanské oblátky, remeselné pivá, lokálne vína, jablčné mušty a skvelé koláče. Nájdete tam mnoho nových značiek, ktoré na Trnavskom rínku ešte neboli. Samozrejme, objavia sa tam aj známe mená, ktoré sú už u pravidelných návštevníkov nášho trhu obľúbené.“

Jedným z cieľov Trnavského rínku je i podpora miestnych aktívnych neziskových organizácií. „Na Trnavskom rínku budú môcť návštevníci kúpou ich produktov podporiť napríklad Azylový dom Tamara, Krízové stredisko, trnavský Útulok pri kaplnke alebo sa oboznámiť s prácou pracovníkov a pracovníčok Detského domova z Trnavy. Pre organizácie je to možnosť prezentovať svoju činnosť, porozprávať sa s obyvateľmi Trnavy, a tak získať motiváciu aj potrebnú pozitívnu spätnú väzbu,“ vysvetľuje spoluorganizátorka Mirka Hlinčíková.

Organizátori nezabudli ani na pestrý program počas celého dňa. Deti potešia bábkové divadielka, rôzne kreatívne dielne v parku či maľovanie na tvár. Väčší návštevníci a návštevníčky rínku zas pookrejú pri príjemnej jazzovej a prvorepublikovej hudbe či rezkých cigánskych rytmoch. Veríme, že to všetko dotvorí príjemnú atmosféru Trnavského rínku.

„Západoslovenské múzeum pripravilo počas Trnavského rínku o 14. hodine voľné komentované vstupy so sprievodcom do Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského a o 15. hodine do Múzea knižnej kultúry. V parku bude pripravený i stan pre rodičov, ktorý poslúži na prebaľovanie a kŕmenie bábätiek,“ dodáva Matúš Hlinčík.

Trnavský rínek pre Trnavčanov a návštevníkov Trnavy pripravuje nezisková organizácia Bronco v spolupráci s Mestom Trnavou.


Foto: kamarianphotography

 

27. 4. 2018

 
 
 

Čo sa deje v regióne
marec 2024
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru