História Trnavy ožíva v nových videách

Slávna história Trnavy ožíva v nových videách. Región Trnava láka návštevníkov na Sakrálnu Trnavu a Industriálnu Trnavu, ktorá vo vás prebudí chuť objaviť množstvo príbehov a zaujímavostí, a na vlastnej koži tak zažiť krásu minulých čias spolu so sprievodcom.

V dvoch krátkych videách, ktoré predstavila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism na svojich sociálnych sieťach, propaguje 9 nových tematických prehliadok mesta so sprievodcom, vďaka čomu sa návštevníci prenesú do histórie prvého slobodného kráľovského mesta či spoznajú, ako fungovala industriálna Trnava.

Čaro prehliadok

„Rozmýšľali sme, ako odprezentovať nové témy prehliadok a voľba padla na videá. Je lepšie to vidieť, ako o tom len čítať či počuť. Majú v sebe emóciu a vďaka nim môžeme všetkých vtiahnuť do daného obdobia, a tým im ukázať, aké v sebe Trnava ukrýva príbehy. Vznikli tak dve videá Sakrálna Trnava a Industriálna Trnava, pre ktoré nahovoril text vynikajúci slovenský herec Vladimír Jedľovský z Divadla J. Palárika,“ hovorí o videách Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

V prvom zverejnenom videu Sakrálna Trnava sa započúvate do príbehu o patrónke mesta a odhalíte tajomstvá chrámov Malého Ríma. Do čias, keď sa Trnavou šírila sladká vôňa Figara a v cukrovare pulzoval život, vás zase vtiahne Industriálna Trnava, kde môžete vidieť zábery Bellušovho vodojemu a rôzne industriálne stavby v okolí historického centra.

„Nechajte sa zlákať jesenným čarom, ktoré je ideálnym spoločníkom na prechádzky. My sme si natáčanie užívali a na moment sme sa ocitli v inom období. Bol to úžasný zážitok a presne taký vás čaká aj počas prehliadok so sprievodcom. Stačí si rezervovať prehliadku v Turistickom informačnom centre - Región Trnava alebo na www.regiontrnava.sk. V ponuke nájdete 9 tém, z ktorých si môžete vybrať to, čo je vášmu srdcu najbližšie,“ láka na prehliadky Alexander Prostinák.
Z natáčania

S regiónom môžete aj súťažiť

Okrem toho sa môžete zapojiť do súťaže o štýlového dvojjazyčného turistického sprievodcu „Say hello to Trnava“. Je nepredajný a na 129 stranách ponúka rôzne informácie o histórii, doprave, kultúrnom i športovom vyžití, top podujatiach počas roka, ale aj zoznam vybraných reštauračných, ubytovacích a iných zariadení cestovného ruchu. Súťaž prebieha do konca septembra.

„Vážime si našich fanúšikov na sociálnych sieťach, a preto sme sa rozhodli, že odmeníme 5 ľudí, ktorí nás sledujú na Instagrame. Náš printový sprievodca má moderný a veľmi svieži dizajn. Snažili sme sa aj vďaka nemu priniesť do sveta cestovného ruchu niečo nové, aby sme ukázali ľuďom, že cestovný ruch nie je v žiadnom prípade nuda. Pracovali sme na ňom vyše pol roka. Vďaka nemu tak naši fanúšikovia zistia, kde na Slovensku nájdu kúsok Toskánska, impozantného Ríma či moderného Berlína. Stačí, ak nás budete sledovať na našom instagramovom účte regiontrnava a v komentári označíte niekoho, s kým by ste radi Trnavu navštívili,“ dodáva na záver Alexander Prostinák.

Oblastná Organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism združuje mestá, obce a ostatné subjekty v regióne Trnava. V súčasnosti má 26 členov, medzi ktorými sú obce, ale aj podnikateľské subjekty či občianske združenia. Úlohou organizácie je spoločne rozvíjať cestovný ruch v destinácii, prezentovať atraktivity, ktoré sa nachádzajú na jej území, ponuku svojich členov zameranú na návštevníka a informovať o aktuálnom dianí. Videá Sakrálna Trnava, Industriálna Trnava a Turistický sprievodca Trnavou „Say hello to Trnava“ vznikli vďaka finančnej podpore Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Industriálna Trnava


Sakrálna Trnava

TS a foto: Trnava Tourism

24. 9. 2020

 
 
 

Čo sa deje v regióne
december 2023
4PO 4UT 4ST 4ŠT 4PI 4SO 4NE
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ubytovanie na mieru