Festival Lumen prináša skvelú gospelovú hudbu s posolstvom radosti

Už o niekoľko dní priláka 24. ročník open air festivalu gospelovej hudby Lumen do Malého Ríma tisíce mladých ľudí z celého Slovenska. Ako býva zvykom, v ponuke tohto najnavštevovanejšieho trnavského podujatia, ktoré sa uskutoční 3. a 4. júna, bude aj tento rok skvelá hudba v podaní populárnych slovenských aj zahraničných hudobných zoskupení a osobností. Nebude chýbať ani tradičný sprievodný program s workshopmi, prednáškami a divadelnými predstaveniami.

Okrem hlavného pódia na Trojičnom námestí bude program prebiehať aj na nádvorí radnice a v kine Hviezda. Novinkou bude obnovenie programu v Mestskej športovej hale a Gospeltalent stage na pešej zóne, kde sa predstavia mladé slovenské talenty gospelovej scény.
Na Trojičnom námestí si návštevníci festivalu a okoloidúci môžu vypočuť hudobnú tvorbu niekoľkých zahraničných aj domácich kapiel. Program hlavného pódia festivalu otvorí trnavská kapela Spektrum, po nich sa predstavia Hudba z Marsu a The Elements. Zo zahraničia k nám zavítajú už známi Twelve 24, Good Weather Forecast, Daniel Levi a nemecké zoskupenie Warum Lila. Festival vyvrcholí koncertom skupiny Newday Worship z Británie.
Zaujímavý bude aj sprievodný program. Do Mestskej športovej haly si môžu návštevníci prísť vypočuť talkshow Mariána Čekovského a jeho hostí na tému Zázrak. Pripravený je koncert Janais a tradične vystúpi aj divadelné zoskupenie ATak. Dva bloky workshopov s voľným vstupom budú vypĺňať sobotné predpoludnie aj popoludnie. Rovnako bez vstupného pripravili organizátori prednášku farára Mariána Kuffu, ktorý sa stará o ľudí na okraji spoločnosti.
Na svoje si prídu aj deti. V sobotu od 10. do 20. hodiny bude k dispozícií detský kútik na radničnom nádvorí a pred radnicou bude v popoludňajších hodinách prebiehať detský program s Braňom Jobusom či Bláznivou Božkou a jej Kolobežkou. Pripravený je aj športový workshop s FitUp!-om. Súčasťou spoplatnenej XL zóny bude divadelné zoskupenie 3T – Tri Tvorivé Tvory.

Príďte si 3. a 4. júna užiť do Trnavy atmosféru city music festivalu v súlade s jeho mottom, ktorým je jednoduché enJOY!

Lístky do XL zóny, v ktorej organizátori ponúkajú bohatý sprievodný program, si môžete zakúpiť počas festivalu za 14 €.

 

31. 5. 2016

 
 
 

Čo sa deje v regióne
september 2020
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru