Farebný októbrový Trnavský rínek s programom pre všetkých

Užite si jesennú sobotu v meste, pochutnajte na dobrom jedle a stretnite známych či priateľov. Najkrajšie ulice v Trnave sa 12. októbra od 9.00 do 17.00 h zmenia na miesta plné krásnych výrobkov, chutných koláčov, lekvárov či vína a limonád. Chystá sa obľúbený Trnavský rínek.

Trnavský rínek bude nielen na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša, ale aj na Ulici Mikuláša Schneidera Trnavského. Širší priestor trhu sa v máji osvedčil, ľudia si tak môžu rínkovskú atmosféru ešte viac vychutnať. Čakať vás bude 130 predajcov a predajkýň z celého Slovenska s ich jedinečnou tvorbou a výrobkami. Nájdete tu originálne oblečenie pre veľkých aj najmenších, skvelé knihy, hračky, keramiku či prútené košíky. Na zimu sa môžete zásobiť medom, zaváraninami, ovocnými či kvetinovými sirupmi alebo vitamínovými bombami z arónie či iného ovocia.

Organizátori z neziskovej organizácie Bronco pre vás pripravujú celodenný voľne prístupný program. Dve predstavenia zahrá Bábkové divadlo na rázcestí z Banskej Bystrice. Pripravený bude aj parádny bubenícky workshop a tvorivé dielne v parku na Kapitulskej. V parku bude sídliť aj „eko zóna“ zastrešujúca rôzne lokálne iniciatívy (napr. ŽITO, Baterkáreň, PureLove), ktoré pripravia zaujímavé tvorivé dielne a umelecké inštalácie. Divadlo Jána Palárika zmení kúsok parku na čitáreň – deťom budú čítať z kníh známi trnavskí herci a herečky.

O hudobný program sa postará La3no Cubano – svieži mix žánrov a rytmov sveta pomiešaný do tanečných skladieb. Vystúpi americké duo Origami ghosts a úžasný trnavský detský zbor Romane Čhavore.

A opäť bude prichystané niečo i pre milovníkov Trnavy. O 14.00 h sa na Námestí sv. Mikuláša začne komentovaná prechádzka starou Trnavou s Emíliou Valachovičovou a o 15.00 h v Západoslovenskom múzeu prehliadka výstavyTrnavské fotoateliéry o starých trnavských fotografoch s komentárom Simony Jurčovej.

Jesenný rínek bude veselý, farebný a plný milých stretnutí. Už teraz sa máte na čo tešiť.

Trnavský rínek organizuje Bronco, n. o., v spolupráci s Mestom Trnavou.

Foto: Kamarian Photography

30. 9. 2019

 
 
 

Čo sa deje v regióne
november 2022
1PO 1UT 1ST 1ŠT 1PI 1SO 1NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Ubytovanie na mieru